Metallica na dwóch koncertach w Polsce - BILETY. Kiedy rusza sprzedaż wejściówek?

i

Autor: Materiały prasowe Bilety na koncerty Metalliki w Polsce w 2024 roku

Metallica na dwóch koncertach w Polsce - BILETY. Kiedy rusza sprzedaż wejściówek?

2022-12-01 10:17

Metallica zaskoczyła cały świat, ogłaszając ogólnoświatową trasę koncertową, ale też album i wydając zupełnie nowy, promujący go singiel. Fani zespołu nie ukrywają, że liczyli na te informacje od lat i teraz z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie sprzedaży biletów na monumentalną trasę "M72 World Tour" - kiedy ruszy sprzedaż wejściówek na występy w Polsce?

Wielki powrót Metalliki! Jedna z największych światowych gwiazd muzyki zgotowała swoim fanom naprawdę emocjonujący poniedziałek, ogłaszając jednego dnia nie tylko monumentalną, wyjątkową w swoim formacie trasę koncertową, ale też też premierę nowej płyty. Zespół wypuścił także elektryzujący singiel, Lux Æterna, promujący nadchodzące wydawnictwo, który spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem ze strony fanów Metalliki. Płyta została zatytułowana 72 Seasons i ukaże się 14 kwietnia 2023 roku, złoży się na nią łącznie 12 kompozycji, których czas trwania wyniesie ponad 77 minut.

Metallica na dwóch koncertach w Polsce!

Zespół zawita także do naszego kraju, w ramach "M72 WORLD TOUR". Metallica zagra w Polsce dwa koncerty, które odbędą się 5 i 7 lipca 2024 roku - dlaczego akurat dwie daty? Każdy występ legendy thrash metalu zawierać będzie dwie zupełnie różne setlisty i suporty - No Repeat Weekend. Trasa M72 zaprezentuje nową, odważną scenografię, która przenosi słynną Metallica Snake Pit na środek sceny, a także udostępni na całą trasę pakiet „I Disappear” oraz po raz pierwszy opcję biletów ze zniżką dla fanów poniżej 16 roku życia. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Metallica na dwóch koncertach w Polsce - BILETY. Kiedy rusza sprzedaż wejściówek?

Fani Metalliki na całym świecie z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie sprzedaży biletów na najnowszą trasę koncertową Metalliki - jak prezentuje się harmonogram w Polsce? 

Przedsprzedaż biletów na "M72 World Tour" dla klientów Citi Handlowy ruszy w środę 29 listopada, dokładnie o godzinie 9:00. Przedsprzedaż dla klientów Ticketmastera będzie miała miejsce dzień później, w czwartek 1 grudnia, o tej samej porze. Jeśli zaś chodzi o sprzedaż regularną, to wystartuje ona dwa dni później, czyli w piątek 2 grudnia, także o godzinie 9:00. Będzie ona zawierała opcję zamówienia winylu i/lub CD 72 Seasons w przedsprzedaży.Na chwilę obecną nie wiadomo, ile mogą kosztować bilety. Bilety będzie można zakupić na stronie livenation.pl.

Metallica na koncertach w Polsce - ile kosztują bilety?

W środę 30 listopada ruszyła przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy, dzięki czemu poznaliśmy wstępne ceny wejściówek. Podwójne bilety na płytę kosztują 1235 zł, wejściówki na Snake PIT to koszt rzędu 2875 zł, ceny miejsc na Trybunach wahają się od 430-1380 zł.

Czy będą dostępne jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Polsce?

Warto jednak pamiętać, że na przełomie listopada i grudnia będzie miała miejsce sprzedaż wyłącznie biletów podwójnych. Bilety jednodniowe będą dostępne od 20 stycznia 2023 r.

Zespół poinformował, że część dochodu z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczona na fundację zespołu All Within My Hands. Założona w 2017 roku AWMH stara się pomagać i wspierać członków społeczności. Organizacja zebrała prawie 13 milionów dolarów – przekazując 5,9 miliona dolarów na dotacje przekazanych na programy rozwoju kariery i edukacji technicznej w USA, ponad 2,5 miliona dolarów na walkę z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i ponad 3,2 miliona dolarów na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych na całym świecie.

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?