Metallica na dobrej drodze na szczyt brytyjskiej listy przebojów! Zespół powtórzy sukces sprzed 15 lat?

i

Autor: Materiały prasowe Metallica zajmie pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów z "72 Seasons"?

Metallica na dobrej drodze na szczyt brytyjskiej listy przebojów! Zespół powtórzy sukces sprzed 15 lat?

2023-04-18 11:06

Kilka dni minęło już od premiery najnowszego albumu Metalliki, dzięki czemu znamy już pierwsze szacunki tego, jak "72 Seasons" poradzi sobie na listach przebojów. Okazuje się, że krążek legendy thrash metalu cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i jest na dobrej drodze do zdobycia szczytu na brytyjskiej liście przebojów!

W piątek 14 kwietnia światło dzienne ujrzał wyczekiwany album Metalliki. Krążek zatytułowany 72 Seasons to pierwsze wydawnictwo legendy thrash metalu od siedmiu lat i następca Hardwired... to Self-Destruct. Promowana czterema singlami płyta zaczęła zyskiwać bardzo dobre recenzje jeszcze przed oficjalną premierą, a już po jej wydaniu na nowy materiał z dużym entuzjazmem zareagowali fani formacji. Minęło kilka dni od wydania 72 Seasons, w związku z czym wiadomo już, jaki debiut na platformach streamingowych zaliczył album i jak, według wstępnych szacunków, poradzi sobie na światowych listach przebojów.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Metallica na szczycie w Wielkiej Brytanii?

W poniedziałek 17 kwietnia, a więc trzy dni po premierze 72 Seasons, twórcy Official Charts, czyli oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii, wskazali, jak płyta poradziła sobie na Wyspach natychmiast po debiucie. Okazuje się, że jedenasty album studyjny Metalliki jest na bardzo dobrej drodze do tego, by zadebiutować na pierwszym miejscu zestawienia! Jeśli zainteresowanie nową muzyką zespołu się utrzyma, będzie to czwarte wydawnictwo w jej historii, po Load, Reload Death Magnetic, które osiągnie ten sukces. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że po raz ostatni Metallica sięgnęła szczyt 15 lat temu, wraz z wydaniem Death Magnetic. Wygląda więc na to, że 72 Seasons może się okazać jednym z kluczowych wydawnictw w dyskografii Metalliki! Oficjalna lista zostanie udostępniona w piątek 21 kwietnia.

Metallica z największym globalnym debiutem!

Swoje podsumowanie ostatniego premierowego piątku opublikowała także platforma Spotify. Okazuje się, że 72 Seasons zaliczył w streamingu największy globalny debiut spośród wszystkich płyt, jakie ukazały się w piątek 14 kwietnia! Nie da się ukryć - muzyka legendy thrash metalu nadal cieszy się ogromną popularnością na całym świecie!