Metallica ma już oficjalnie pięciu członków. Zespół spotkał się i zagrał z Josephem Quinnem - odtwórcą roli Eddiego w Stranger Things

i

Autor: Screen z YouTube/Metallica Wyjątkowa współpraca Metalliki i aktora z serialu "Stranger Things"

"Metallica ma już oficjalnie pięciu członków". Zespół spotkał się i zagrał z Josephem Quinnem - odtwórcą roli Eddiego w "Stranger Things"

2022-08-01 15:05

Choć od premiery ostatniego odcinka najnowszego sezonu “Stranger Things” minął już miesiąc, to Metallica nadal cieszy z renesansu popularności kawałka “Master of Puppets”. Tym razem Panowie zrobili to, na co liczyło wielu - spotkali się z odtwórcą roli Eddiego Munsona, za sprawą którego klasyczny numer formacji pojawił się w serialu! James, Lars, Robert, Kirk i Joseph Quinn trochę razem pograli, nie zabrakło też wyjątkowego upominku dla aktora!

Dokładnie 1 lipca swoją premierę miała druga część czwartego sezonu serialu Stranger Things, w finałowym odcinku którego usłyszeć można było klasyczny numer Metalliki - mowa oczywiście o Master of Puppets. Uwielbiany na całym świecie serial spowodował, że popularności kompozycji znacznie wzrosła - była ona jedną z najczęściej odtwarzanych piosenek na Spotify w lipcu, 36 lat po premierze zaliczyła debiut na najważniejszych światowych listach przebojów, powstał do niej też oficjalny, animowany teledysk, mocno inspirowany samym serialem. Panowie starali się jak najbardziej odpowiedzieć na wzrost zainteresowania - wystosowali podziękowania do twórców Stranger Things i stworzyli wyjątkowe wideo, w którym zagrali “duet” z postacią Eddiego Munsona. Okazuje się, że grupa postanowiła wcielić filmik w życie.

Co tam w środku gra - Metallica

Metallica spotkała się i zagrał z Josephem Quinnem - odtwórcą roli Eddiego w "Stranger Things"

Metallica była jedną z gwiazd festiwalu muzycznego Lollapalooza, który miał miejsce w dniach 28-31 lipca. To właśnie podczas prób do występu doszło do spotkania zespołu z Josephem Quinnem - aktorem wcielającym się w rolę Eddiego Munsona w Stranger Things. Panowie porozmawiali na temat przygotowań Josepha do roli, Quinn podziękował muzykom za możliwość użycia w serialu piosenki zespołu. Następnie basista zespołu zaprosił Quinna do wspólnej… gry! Spotkanie zakończyło się podarowaniem aktorowi specjalnej repliki gitary, na której zagrał on Master of Puppets w serialu i podpisaniem jej przez członków Metalliki. 

Metallica reaguje na popularność numeru “Master of Puppets”

Podczas setu na festiwalu Lollapalooza, Metallica zaprezentowała na scenie nagranie z serialu z grającą Master of Puppets postacią Eddiego. Całą sytuację skomentował też Lars, który stwierdził, że to wszystko, co dzieje się teraz wokół zespołu to totalne szaleństwo. Perkusista powiedział, że formacja stara się, by ich muzyka była stałą częścią współczesnej popkultury, ponieważ zdaje sobie sprawę, że dzięki temu będzie w stanie nie tylko przypomnieć się dawnym fanom, ale też zyskać nowych.

Sonda
Podobała Ci się scena z odegraniem solówki?