Rockowe płyty w Biedronce! Nowy album Metalliki, Aerosmith, Black Sabbath i wiele innych klasyków!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Albumy rockowe w ofercie sklepów Biedronka

Metallica kupiła tłocznię winyli! Tak chce poradzić sobie z problemem rynku

2023-03-15 9:21

Metallica jest prawdziwym gigantem branży. Zespół sprzedaje na całym świecie miliony płyt CD i winyli. Po pandemii ta gałąź przemysłu muzycznego wciąż boryka się z pewnymi problemami - a popyt na "czarne krążki" rośnie. Formacja postanowiła więc na własną rękę sobie z nim poradzić i kupiła własną tłocznię winyli!

Metallica intensywnie przygotowuje się do premiery wyczekiwanego nowego albumu. Krążek 72 Seasons ukaże się już 14 kwietnia, a my poznaliśmy do tej pory trzy promujące go single, w tym najnowszy, If Darkness Had A Son. Wydawnictwo jest już dostępne w przedsprzedaży w wielu formatach, w tym oczywiście CD i na winylu. Legenda thrash metalu od lat znajduje się w czołówce artystów, którzy sprzedają najwięcej "czarnych krążków" na całym świecie. Po pandemii jednak przemysł produkcji longplayów dotknął kryzys, w wyniku którego artyści i artystki zmuszeni byli przenosić premiery swoich płyt, bądź udostępniali wydanie LP wiele miesięcy po ukazaniu się podstawowej wersji albumu. Metallica znalazła sposób na to, jak sobie z tym poradzić. 

Metallica sama będzie robić winyle!

We wtorek 14 marca zespół wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nabył większościowe udziały w firmie Furnace Record Pressing w Alexandrii w Wirginii, która od lat produkuje jego winyle. Przedsiębiorstwo słynie z tłoczenia bardzo wysokiej jakości wydawnictw. James, Lars, Rober i Kirk nie ukrywają, że zdecydowali się na ten krok, by uniknąć problemów, związanych z produkcją longplayów. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Furnace od zawsze był niesamowity dla Metalliki i, co ważniejsze, dla naszych fanów. Pogłębienie relacji między Metalliką i Furnace gwarantuje, że fani winyli na całym świecie, a szczególnie nasi, będą mieli stały dostęp do wysokiej jakości nagrań w przyszłości - skomentował zakup James.

Jack White gratuluje Metallice

Jednym z najbardziej znanych muzyków, który już jakiś czas temu zdecydował się na zakup własnej tłoczni, jest Jack White. Artysta zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym pogratulował swoim kolegom po fachu odważnego posunięcia.