Metal Hammer Festival 2022 odwołany! Zespół Deftones nie zawita do Polski

i

Autor: REX/Shutterstock/EAST NEWS Metal Hammer Festival 2022 nie odbędzie się

Metal Hammer Festival 2022 odwołany! Zespół Deftones nie zawita do Polski

2022-05-25 10:27

Zaplanowany na lipiec tego roku Metal Hammer Festival nie odbędzie się! Organizatorzy oficjalnie poinformowali o odwołaniu wydarzenia. Jako powód podano brak możliwości zagrania w tym terminie głównej gwiazdy imprezy - zespołu Deftones, który sam powołał się na przyczyny logistyczne. Co z osobami, które już zakupiły bilety? Sprawdźcie.

Pierwsza edycja Metal Hammer Festival miała miejsce już w 1995 roku. To wtedy w Krakowie zagrali m.in. Moonspell, Kreator, Grip Inc. i At The Gates. Kolejny raz wydarzenie zostało zorganizowane dwa lata później, a w Polsce pojawili zespół Megadeath i Bruce Dickinson. W kolejnych latach, w nieregularnych trybie, odbyło się jeszcze pięć edycji imprezy, w tym ostatnia w 2017 roku. Festiwal miał powrócić teraz, w po pandemicznej rzeczywistości, a w katowickim Spodku 13 lipca mieli zagrać: amerykańska formacja Deftones, grupa Therapy?, brytyjska wokalistka i multiinstrumentalistka A.A. Williams i zespoły Ugly Kid Joe i Unto Others. Wiadomo już jednak, że wydarzenie to nie odbędzie się.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Metal Hammer Festival 2022 odwołany! Zespół Deftones zawiesza trasę koncertową.

We wtorek 24 maja organizatorzy Metal Hammer Festival poinformowali, iż wydarzenie zostało odwołane. Jako główny powód wskazano fakt, iż grupa Deftones zdecydowała się odwołać ostatnie koncerty na trasie, w tym właśnie występ w katowickim Spodku. Zespół jako przyczynę takiego stanu rzeczy podał powody logistyczne, poniżej pełna treść oświadczenia:

Ze względu na trudności logistyczne nasz przyjazd do Rumunii oraz do Polski okazał się niemożliwy do zrealizowania. Zrobimy jednak wszystko, aby do Was wkrótce powrócić! - brzmi stanowisko zespołu, które pojawiło się w social mediach Metal Hammer Festival.

Metal Hammer Festival 2022 - co z biletami?

Warto zwrócić uwagę, iż zespół odwołał także swoje występy w Kijowie i Moskwie, które miały się odbyć tuż przed Metal Hammer Festival 2022. Swój ostatni koncert w Europie grupa zagra 7 lipca w Madrycie - z tego właśnie wynikają wspomniane wyżej problemy logistyczne. Jeśli zaś chodzi o bilety, organizator wydarzenia zaleca, aby zgłosić się do punktu, w którym wejściówki zostały zakupione i tam dokonać ich zwrotu.