“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Wojciech Chmielarz, autor popularnych kryminałów, w nowym odcinku!

i

Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Wojciech Chmielarz w "Mellinie" Eski Rock

“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Wojciech Chmielarz, autor popularnych kryminałów, w nowym odcinku!

2023-03-17 13:27

W czwartek 16 marca, o godzinie 19:00, swoją premierę miał jedenasty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościem epizodu był Wojciech Chmielarz - pisarz, autor jednych z najbardziej poczytnych współczesnych kryminałów! O czym rozmawiał z Marcinem Mellerem?

Wojciech Chmielarz - to nazwisko zna każdy fan dobrej literatury kryminalnej i polskich seriali! Pisarz, dziennikarz, autor jednych z najchętniej czytanych współczesnych thrillerów i kryminałów. To właśnie Wojciech Chmielarz stoi za powieścią Żmijowisko, która po swojej premierze w 2018 roku biła rekordy popularności. Na jej podstawie nakręcony został serial pod tym samym tytułem, emitowany przez Canal+ Polska. W kolejnych latach ukazały się kolejne pozycje tego gatunku: Rana Wyrwa. Wojciech Chmielarz stoi także za takimi tytułami, jak Podpalacz, Cienie (Cykl Jakub Mortka) czy Wilkołak (Cykl gliwicki). W 2022 roku autor został nagrodzony Bestsellerem Empiku za słuchowisko Wilkołak.

Na kanapie w "Mellinie" jeden z najpopularniejszych autorów w Polsce mówi, czy pisanie książek jest trudne i jak to jest z tą inspiracją. Po co spotkał się z Marcinem Mellerem w knajpie na Mazurach i co z tego wyszło. Wojciech Chmielarz zdradzi także, czy na pisaniu można dużo zarobić i czego boi się autor kryminałów. 

W Polsce wydaje się ponad 400 kryminałów tylko polskich autorów. Tak więc, więcej niż jeden dziennie, to jest niesamowita walka. I ten nacisk na obecność w mediach społecznościowych, na marketing jest duży. (...) Obserwując rynek, czuję presję i jeżeli obiektywnie jestem na szczycie, pytanie jak długo utrzymam się na tej pozycji? To jest coś, co prawie każdy pisarz w Polsce czuje - mówi Wojciech Chmielarz w "Mellinie".

Żmijowisko i Wyrwa - czego boi się autor kryminałów Wojciech Chmielarz?

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 19:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ