Mammoth VWH oddaje hołd Eddiemu Van Halenowi w nowym utworze!

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Thomson200 MAMMOTH WVH udostępnił nowy utwór!

Mammoth VWH oddaje hołd Eddiemu Van Halenowi w nowym utworze!

2023-06-28 14:06

MAMMOTH WVH, projekt Wolfganga Van Halena, ex - basisty Van Halen oraz syna Eddiego Van Halena, zapowiada drugi album studyjny. Krążek zatytułowany „Mammoth II” ukaże się na rynku 4. sierpnia i będzie zawierał dziesięć utworów. Formacja udostępniła właśnie kolejny utwór zapowiadający całość zatytułowany „Take A Bow”.

Nowy album grupy gitarzysty i wokalisty ujrzy światło dzienne już 2 sierpnia. Płyta Mammoth II była nagrywana w legendarnym studiu 5150, a za jej produkcję odpowiada Wolfgang i jego przyjaciel oraz współtwórca Michael „Elvis” Baskette. Fani będą mieli okazję usłyszeć materiał z niej na żywo już w przyszłym roku, gdy formacja zagra na żywo przed koncertem Metalliki w Warszawie w lipcu 2024 roku!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Hołd dla ojca

Wprawne ucho słuchacza natychmiast wyłapie, że sposób gry w najnowszym Take a Bow to swoiste odniesienie do stylu, rozpopularyzowanego przez zmarłego w październiku 2020 roku Eddiego Van Halena. Wolfgang oddaje hołd swojemu ojcu w najlepszy z możliwych sposobów.

To była ostatnia piosenka, którą nagraliśmy. To oficjalnie najdłuższy utwór, jaki do tej pory wydałem, i czuję, że gitarowe solo jest w nim naprawdę wyjątkowe. Zagrałem solówkę na oryginalnej gitarze Frankenstein i przez oryginalną głowicę Marshalla taty i jedną z oryginalnych kolumn. To proste, użył ich na najwcześniejszych płytach Van Halen. Cieszę się, że mogę uchwycić część historii taty w tej piosence na zawsze - tłumaczy Wolfgang.