Małgorzata Ostrowska

i

Autor: Materiały prasowe

Małgorzata Ostrowska na Gitarowym Rekordzie Świata! Artystka będzie świętować 40-lecie pracy artystycznej

2024-02-28 12:07

Małgorzata Ostrowska dołącza do grona gwiazd, które pomogą ustanowić Gitarowy Rekord Świata 2024. Polska ikona rocka świętować będzie we Wrocławiu 40-lecie pracy artystycznej. 1 maja wraz z tysiącami gitarzystów wykona legendarną „Meluzynę”, wielki hit filmowej adaptacji „Podróży Pana Kleksa”. Tego samego dnia zagra koncert w ramach festiwalu 3-Majówka.

„Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości" powstała w 1985 roku. Słowa napisał Krzysztof Gradowski, reżyser wszystkich ekranizacji trylogii o przygodach Pana Kleksa, a muzykę skomponował Andrzej Korzyński, wybitny twórca ścieżek dźwiękowych do popularnych polskich filmów. Małgorzata Ostrowska nie tylko zaśpiewała „Meluzynę”, ale i wcieliła się w rolę królowej Aby. Utwór, podobnie jak film, z miejsca stał się hitem i pozostał nim przez dekady. W 2012 roku artystka nagrała nową wersję piosenki i włączyła ją do repertuaru koncertowego. 

1 maja „Meluzyna” zabrzmi na wielkiej scenie przy akompaniamencie tysięcy fanów muzyki gitarowej, zarówno tych starszych, jak i młodszych.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

„Meluzyna” w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej jest naszym ukłonem dla tych, którzy od lat przyjeżdżają do Wrocławia z całymi rodzinami. 1 maja przekażemy sobie wibrację „Uni-Vibe”, czyli jednoczącą moc muzyki, która tak pięknie co roku łączy pokolenia na wrocławskim Rynku – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Świata i dyrygent Największej Gitarowej Orkiestry.

40 lat minęło. Rekordowy Jubileusz Małgorzaty Ostrowskiej 

Małgorzata Ostrowska, właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych żeńskich głosów rockowych w kraju, będzie świętować we Wrocławiu 40-lecie pracy twórczej. Piosenkarka ma na koncie statuetkę Bursztynowego Słowika za całokształt działalności artystycznej, własną gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu oraz tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”. Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard, jak i solowych: „Szklana pogoda”, „Adriatyk, ocean gorący”, „Mister of America”, „Mam dość”, „Droga pani z TV”, „Taniec pingwina na szkle”, „Gołębi puch”, „Rzeka we mnie”, „Słowa”, „Szpilki”, „Po niebieskim niebie” czy w końcu legendarna „Meluzyna”. Charyzma sceniczna Ostrowskiej i jej wyrazista osobowość są gwarancją najlepszych doświadczeń koncertowych. 

1 maja we Wrocławiu usłyszymy artystkę na wrocławskim Rynku i wieczorem podczas koncertów gwiazd – Małgorzata Ostrowska wystąpi w ramach festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy biciu Rekordu. 

„Hey Joe” na tysiące gitar

Jedną z gwiazd 22. edycji Gitarowego Rekordu Świata będzie Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, a jej lider i gitarzysta weźmie udział w próbie ustanowienia nowego rekordu, do którego potrzeba w tym roku przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu, przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2024. Program koncertów publikowany będzie na stronie.

Sprawdź poniżej nasz ranking najlepszych polskich wokalistek rockowych!