Maciej Maleńczuk opowiedział, dlaczego Kult wyrzucił Homo Twist z trasy koncertowej

i

Autor: WBF

Maciej Maleńczuk opowiedział, dlaczego Kult wyrzucił Homo Twist z trasy koncertowej

2021-09-23 12:49

Maciej Maleńczuk widział wiele, grając przez lata na różnych scenach. Niedawno wokalista przytoczył pewną historię, przez którą zespół Kult wyrzucił grupę Homo Twist z trasy koncertowej.

Maciej Maleńczuk widział sporo w swojej karierze, grając na wielu scenach z różnymi zespołami. Przy okazji 30-lecia pisma Teraz ROCK, wielu artystów wspomina wazne i fajne dla nich akcje muzyczne. Maciej Maleńczuk postanowił przywołać sytuację, gdy Homo Twist zostało wyrzucone z trasy koncertowej z Kultem. O co chodziło?

Wywiadówka: Marcin Koćmierowski

Maciej Maleńczuk opowiedział, dlaczego Kult wyrzucił Homo Twist z trasy koncertowej

W wypowiedzi dla Teraz ROCKa, Maleńczuk przypomniał sytuację sprzed lat, mówiąc:

W pewnym momencie Kult i Homo Twist miały, przez krótki okres, tego samego menedżera. I wydarzyło się tak, że Homo Twist nie mógł na jeden z koncertów dojechać na czas, więc uprosiliśmy Kult, żeby zagrali pierwsi, a my po nich. Kazik był bardzo niezadowolony i gdy wchodziliśmy na scenę, powiedział: „No, każdy się musi kiedyś zmierzyć z taką sytuacją, że wychodzi na scenę po Kulcie”. Ja to usłyszałem i powiedziałem: „Panowie, wszystkie gałki w prawo”. I przypierdoliliśmy taki koncert, że wszyscy zapomnieli o istnieniu zespołu Kult. Kazik zagroził menedżerowi, że go zwolni, jak nas nie wywali z trasy. No i straciliśmy management (śmiech). Do tego ich technika zapierdoliła mi wah wah, którego nigdzie nie można było dostać. Co prawda odkupili, ale już nie takie samo.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu