Linkin Park

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Linkin Park przedstawia kompilację "Papercuts (Singles Collection 2000–2023)" i oficjalnie wydaje "QWERTY"!

2024-04-12 8:45

W piątek 23 lutego, dokładnie w światowym dniu walki z depresją, zespół Linkin Park zaprezentował nieznany dotąd utwór, powstały w czasie sesji nagraniowych do jego ostatniego albumu. "Friendly Fire" oficjalnie zapowiedział nową kompilację od formacji! "Papercuts (Singles Collection 2000–2023)" jest już dostępna na rynku, a jej premierze towarzyszy wydanie nowego klipu!

O tym, że Linkin Park coś szykuje dla fanów, było wiadomo od końcówki lutego. Grupa zmieniła wtedy grafiki w swoich socialach, dodając do nich zielony kontur, do tego wstawiała zdjęcia z tytułami i tekstami swoich najsłynniejszych kawałków. Wszystko to utrzymywane było w jednym stylu, w związku z czym wszyscy zaczęli podejrzewać, że ta przygotowuje się do wydania wydawnictwa z rodzaju "greatest hits". Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy kapela ogłosiła, że w piątek 23 lutego światło dzienne ujrzy nigdy wcześniej niewydany numer Friendly Fire, który powstał już w trakcie sesji nagraniowych do płyty One More Light z 2017 roku, jak się okazało, ostatniej w karierze Linkin Park. Numer, wraz z emocjonalnym teledyskiem, ukazał się punktualnie o godzinie 6:00 czasu polskiego, a wraz z nim nadeszło ważne ogłoszenie!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Nadchodzi nowa kompilacja od Linkin Park

12 kwietnia na rynku ukazało się wydawnictwo, zatytułowane Papercuts (Singles Collection 2000–2023), na które złożyło się dwadzieścia największych przebojów z przekroju kariery Linkin Park, w tym Numb, Crawling, Faint, What I've Done, Burn It Down, One Step Closer czy oczywiście Papercut, nie zabrakło także promującego cały projekt Friendly Fire. Poniżej pełna tracklista:

 1. "Crawling"
 2. "Faint"
 3. "Numb/Encore"
 4. "Papercut"
 5. "Breaking the Habit"
 6. "In the End"
 7. "Bleed It Out"
 8. "Somewhere I Belong"
 9. "Waiting for the End"
 10. "Castle of Glass"
 11. "One More Light"
 12. "Burn It Down"
 13. "What I've Done"
 14. "QWERTY"
 15. "One Step Closer"
 16. "New Divide"
 17. "Leave Out All the Rest"
 18. "Lost"
 19. "Numb"
 20. "Friendly Fire"

Formacja ma już na koncie bardzo podobne wydawnictwo - w 2013 roku premierę miała kompilacja Studio Collection 2000–2012.

"QWERTY" dostępne wszędzie!

Dzięki premierze kompilacji, oficjalne swoją premierę w końcu ma utwór QWERTY, który wcześniej był jedynie częścią LP Underground 6.0. Kawałek powstał podczas sesji do albumu Minutes To Midnight z 2007 roku i teraz to na nim właśnie formacja postanowiła skupić się nieco bardziej. Wraz z wydaniem kompilacji, premierę miał oficjalny klip do QWERTY! Animacja została wyreżyserowana przez Dimitri Thouzerya i znajdziesz ją poniżej!

Sprawdź się w quizie o Linkin Park!

Co wiesz o zespole Linkin Park? Sprawdź się w quizie dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy wokalista zespołu?