Led Zeppelin w wersji na skrzypce? Lindsey Stirling prezentuje nowy cover!

i

Autor: Cordeiro/REX/Shutterstock/EAST NEWS Lindsey Stirling coveruje Led Zeppelin

Led Zeppelin w wersji na skrzypce? Lindsey Stirling prezentuje nowy cover!

2023-07-26 9:38

Choć zespół Led Zeppelin nie istnieje od ponad czterdziestu lat, to jego twórczość wciąż cieszy się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem - zarówno fanów muzyki, jak i innych artystów i artystek. Dowodem na to jest najnowszy, bardzo wyjątkowy cover w wykonaniu skrzypaczki Lindsey Stirling! Twórczyni postanowiła wziąć na warsztat prawdziwy klasyk!

Lindsey Stirling jest jedną z najpopularniejszych skrzypaczek na świecie. Sławę i rozpoznawalność zyskała w 2010 roku, gdy wzięła udział w programie "America’s Got Talent", gdzie dotarła do ćwierćfinału. Artystka w wyjątkowy sposób łączy w swojej twórczości brzmienie skrzypiec z klimatem elektroniki, hip-hopu, dubstepu, ale też popu i rocka. W 2012 roku ukazał się jej debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Lindsey Stirling, który osiągnął ogromny sukces komercyjny. Rok później Stirling nagrała cover numeru Creep grupy Radiohead, który zdobył bardzo dużą popularność w serwisie YouTube. Aktualnie Lindsey ma na koncie już sześć albumów studyjnych, z czego najnowszy, czyli świąteczne wydawnictwo Snow Waltz, ukazało się na początku października ubiegłego roku.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Lindsey Stirling w wyjątkowym coverze Led Zeppelin

Po Radiohead czas na Led Zeppelin! Lindsey podzieliła się ze światem kolejnym, niezwykle wyjątkowym coverem jednego z najsłynniejszych utwór formacji - Kashmir. Skrzypaczka pracowała nad nową aranżacją z uznanymi producentami - Howardem Bensonem i Neilem Sandersonem, nie ukrywa przy tym, że kultowa kompozycja jest jednym z jej ulubionych rockowych utworów w historii. Nie da się ukryć - nowa wersja Lindsey zachwyca innowacyjnością i dynamiką. Posłuchaj nowego wykonania poniżej!

O utworze

Kashmir znalazł się na wydanym w 1975 roku szóstym albumie studyjnym Led Zeppelin, Physical Graffiti. Utwór bardzo szybko stał się podstawą koncertów zespołu, często wskazywany jest jako drugi, co do muzycznej wielkości, w dyskografii grupy, tuż po słynnym Stairway to Heaven.