Kult

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Arek Szymański

Kult z mocnym teledyskiem do najnowszego "Na łódce w Oslo"!

2023-11-06 11:33

KULT z jednym z najlepszych kawałków w swojej historii! W jubileuszowym roku świętowania 41. rocznicy istnienia formacji zespół przy współpracy z wytwórnią SP Records przygotował dla fanów mnóstwo atrakcji - teraz czas na najnowszy wideoklip! "Na łódce w Oslo", bo taki tytuł nosi najnowsza piosenka formacji, to moc rockowego, gitarowego grania, a do tego - najmocniejszy tekst Kazika od dawna! Czegoś takiego w jego wykonaniu jeszcze nie słyszeliście!

"Na łódce w Oslo" opiera się na mocnym brzmieniu gitar, wyrazistej perkusji i dynamicznym wokalu. To powrót Kultu do rockowego grania, a muzyce towarzyszy jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika - i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości. Kazik w odważnym wyznaniu, swoistej konfesji, spowiada się słuchaczom ze swoim wad. Tylko on ma odwagę, by coś takiego nagrać - sprawdźcie sami, jak potężna potrafi być jego autoironia, dystans, jak wielka siła jest w jego słowach.

To niewątpliwie jeden z najlepszych i najmocniejszych utworów Kultu od lat.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Teledysk do "Na łódce w Oslo"!

Utworowi towarzyszy teledysk - animacja wg scenariusza Sławka Pietrzaka, stworzona przez ekipę Piotra Maciejewskiego - GuzikOwcy. Dynamiczna, kolorowa animacja podkreśla autoironiczny aspekt piosenki - oglądamy Kazika jako atletę, celebrytę, czyli kogoś, kim nie jest i nie będzie

"Na łódce w Oslo" jest jedną z trzech nowych kompozycji, która trafi na jubileuszowe wydawnictwo Kultu. KULT świętuje 41-lecie działalności, a zespół Kazika Staszewskiego ten szczególny okres świętuje nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem - seria nosi nazwę KULT XLI. To czteroczęściowa kompilacja, a każda z części odpowiada kolejno poszczególnym dekadom - od lat 80. aż do najnowszego okresu. Wydawnictwo ukazuje się wyłącznie na winylu w limitowanej edycji, dostępnej w sprzedaży wyłącznie na stronie wydawcy www.sprecords.pl i tylko w określonym terminie, raz na kwartał. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza w Polsce od ponad 30 lat złota płyta uzyskana wyłącznie ze sprzedaży nośników winylowych.