Kult jest Na łódce w Oslo! Kazisk Staszewski z najmocniejszym utworem od lat!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Arek Szymański Nowość od Kultu!

Kult jest "Na łódce w Oslo"! Kazik Staszewski z najmocniejszym utworem od lat!

2023-10-13 10:58

KULT z jednym z najlepszych kawałków w swojej historii! W jubileuszowym roku świętowania 41. rocznicy istnienia formacji zespól przy współpracy z wytwórnią SP Records przygotował dla fanów mnóstwo atrakcji - teraz czas na premierę nowego utworu! "Na łódce w Oslo", bo taki tytuł nosi najnowsza piosenka formacji, to moc rockowego, gitarowego grania, a do tego - najmocniejszy tekst Kazika od dawna! Czegoś takiego w jego wykonaniu jeszcze nie słyszeliście!

KULT XLI to wyjątkowe, czteroczęściowe wydawnictwo z wyborem najlepszych, najbardziej znanych utworów Kultu. Każda z czterech części odpowiada kolejno poszczególnym dekadom - od lat 80. aż do najnowszego okresu. Wydawnictwo ukazuje się wyłącznie na winylu w limitowanej edycji, dostępnej w sprzedaży wyłącznie na stronie wydawcy www.sprecords.pl i tylko w określonym terminie, raz na kwartał. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza w Polsce od ponad 30 lat złota płyta uzyskana wyłącznie ze sprzedaży nośników winylowych.

Trwa właśnie sprzedaż ostatniej części kompilacji - albumu "T". Tym razem Kult przypomina utwory z albumów "Wstyd" (2016) i "Ostatnia płyta" (2021) - z płyty "Wstyd" wybraliśmy kawałki "Wstyd" i "Madryt", a z "Ostatniej płyty" - "Chcę miłości", "Wiara", "Szok szok disco pop" i "Rafi".

Kazik o życiu, zdrowiu… i utracie słuchu | MELLINA #9 Marcin Meller

Kult "Na łódce w Oslo"!

Zestaw uzupełniają trzy premierowe utwory, nagrane specjalnie na album "T" - "Grupa paryska", "Najlepsze miejsce na świecie" oraz "Na łódce w Oslo". Kawałek ten opiera się na mocnym brzmieniu gitar, wyrazistej perkusji i dynamicznym wokalu. To powrót Kultu do rockowego grania, a muzyce towarzyszy jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika - i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości. Kazik w odważnym wyznaniu, swoistej konfesji, spowiada się słuchaczom ze swoim wad. Tylko on ma odwagę, by coś takiego nagrać - sprawdźcie sami, jak potężna potrafi być jego autoironia, dystans, jak wielka siła jest w jego słowach.

"Na łódce w Oslo" jest jedną z trzech nowych kompozycji, która trafi na jubileuszowe wydawnictwo Kultu. KULT świętuje 41-lecie działalności, a zespół Kazika Staszewskiego ten szczególny okres świętuje nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem. Pierwszą część KULT XLI, czyli album K z boxem, zamówiło niemal pięć tysięcy fanów, a druga i trzecia zanotowały jeszcze lepszy wynik! Trwa właśnie sprzedaż części "T", czyli ostatniej odsłony albumu jubileuszowego. Album "T" jest integralną częścią wydawnictwa KULT XLI, ale oczywiście można nabyć go osobno. Do płyty dołączony zostanie także album, w którym znajdą się fotografie z całego okresu działalności zespołu – nadesłane przez fanów! Zebraliśmy kilkaset zdjęć - będzie to wielka gratka dla każdego fana Kultu i nie tylko.