Kult i Kazik Staszewski zapowiadają nowy utwór! Kiedy premiera Na łódce w Oslo?

i

Autor: AKPA Kult powraca z nowym utworem

Kult i Kazik Staszewski zapowiadają nowy utwór! Kiedy premiera ""Na łódce w Oslo"?

2023-09-29 14:57

KULT świętuje 41-lecie działalności! Zespół Kazika Staszewskiego ten szczególny okres świętuje nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem. Pierwszą część KULT XLI, czyli album K z boxem, zamówiło niemal pięć tysięcy fanów, a druga i trzecia zanotowały jeszcze lepszy wynik!

Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza polska (po 1989 roku) złota płyta uzyskana za sprzedaż wyłącznie nośnika analogowego (winyli). To niezwykłe osiągnięcie na polskim rynku fonograficznym i znak, że wydawnictwa analogowe mają się w naszym kraju lepiej niż świetnie!

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Kolejna odsłona wyjątkowego projektu!

We wtorek 3 października rusza sprzedaż części "T", czyli ostatniej odsłony albumu jubileuszowego. Album "T" jest integralną częścią wydawnictwa KULT XLI, ale oczywiście można nabyć go osobno. Do płyty dołączony zostanie także album, w którym znajdą się fotografie z całego okresu działalności zespołu – nadesłane przez fanów! Zebraliśmy kilkaset zdjęć - będzie to wielka gratka dla każdego fana Kultu i nie tylko!

Tym razem przypominamy utwory z albumów "Wstyd" (2016) i "Ostatnia płyta" (2021) oraz prezentujemy trzy nowe kawałki, nagrane specjalnie na tę okoliczność. Część "T", czyli czwarta i ostatnia część specjalnego wydawnictwa jubileuszowego, trafia do sprzedaży 3 października. Tym razem sięgamy po muzykę Kultu z lat ostatnich - z płyty "Wstyd" wybraliśmy kawałki "Wstyd" i "Madryt", a z "Ostatniej płyty" - "Chcę miłości", "Wiara", "Szok szok disco pop" i "Rafi".

PREMIEROWE utwory!

Zestaw uzupełniają trzy premierowe utwory, nagrane specjalnie na album "T" - "Grupa paryska", "Najlepsze miejsce na świecie" oraz "Na łódce w Oslo". Kawałek "Na łódce w Oslo" będziecie mogli usłyszeć już 13 października - wypatrujcie w YouTube oraz serwisach streamingowych! Będzie to powrót Kultu do mocnego, gitarowego grania, a muzyce towarzyszyć będzie jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika - i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości.

Nadchodzącą premierę można już zapisać w swojej bibliotece!

Jak dobrze znasz teksty piosenek Kultu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jaką markę samochodu ma dziewczyna z piosenki “Baranek”?