ranking

Korn - oto nasze TOP5 krążków formacji. To od nich zacznij przygodę z zespołem

2024-07-11 14:13

Korn całkiem niedawno świętował swoje trzydziestolecie, a na rok 2024 przypadł jubileusz przełomowego debiutu grupy. To z pewnością idealny moment, by nieco bardziej przyjrzeć się całej dotychczasowej dyskografii grupy. Wybraliśmy dla Was nasze absolutne TOP5 krążków tej legendy - czy pokrywa się z waszą "piątką"?

Historia Korna sięga 1989 roku i grupy L.A.P.D., która nawet ma na koncie jeden studyjny album - Who's Laughing Now z 1991 roku, niedługo później jednak kapela rozpadła się. Jej członkowie: James Shaffer, Reginald Arvizu i David Silveria zdecydowali się dalej podbijać muzyczny rynek w ramach nowego zespołu, do składu którego zwerbowani zostali także wokalista Jonathan Davis i gitarzysta Brian Welch. Po ich dołączeniu formacja przyjęła nazwę "Korn" i dość szybko zaczęła prace nad debiutanckim materiałem. Ten ujrzał światło dzienne w październiku 1994 roku, a pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu eponimem, osiągnął bardzo duży sukces i stał się prawdziwym przełomem na rynku muzycznym lat 90.

Zespół poszedł za ciosem i do końca tej dekady wydał jeszcze trzy płyty. To przełom lat 90. i 2000. okazał się najważniejszy dla kariery Korna i roli tego zespołu w historii ciężkich brzmień. Dziś formacja, mając już na koncie czternaście płyt, uchodzi za legendę metalu alternatywnego, grupę, od której tak na prawdę na dobre w muzyce zaczęło pojawiać się nowe brzmienie, z czasem określone terminem "nu metal".

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Ranking najlepszych płyt Korna

Z okazji niedawnego trzydziestolecia samego zespołu i racji upływu trzech dekad od premiery jego debiutanckiej płyty - a do tego mając w głowie fakt, że ten pracuje nad nowym krążkiem - przyglądamy się dotychczasowej dyskografii Korna. Które płyty grupy znalazły się w naszym Top 5? Sprawdź w galerii na samej górze!

Poniżej za to znajdziesz nasz wybór nu metalowych płyt wszech czasów: