KK's Priest

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mind Art Visual

KK'S PRIEST - żmija atakuje! Nowy klip zespołu już jest!

2023-08-29 14:33

Po wydaniu najnowszych singli „One More Shot At Glory” i „Reap The Whirlwind”, KK’S PRIEST właśnie zaprezentował trzeci nowy utwór – „Strike Of The Viper”. To jeden z najbardziej niezapomnianych numerów na albumie – zawiera chwytliwy refren, dynamiczne rytmy i oczywiście porażające solo!

Zespół KK’S PRIEST - potężne heavy metalowe połączenie byłych muzyków kultowego Judas Priest: zdobywcy nagrody Grammy - K.K. Downinga (gitara) i Tima „Rippera” Owensa (wokal) oraz A.J. Millsa (gitara), Tony’ego Newtona (bas) i Seana Elga (perkusja), ogłosił ostatnio nadchodzące wydanie swojego drugiego albumu, “The Sinner Rides Again”, który ukaże się 29 września 2023 roku za pośrednictwem Napalm Records!

K.K. Downing tak mówi o "Strike Of The Viper":

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Uważaj – „Strike Of The Viper” jest już dostępny… Te demony mogą użądlić i wgryźć się w twój mózg. Z jakiego świata pochodzą? Bardzo chciałbym zobaczyć, jak wszystkie mosh pity obracają się w rozmazaną plamę, kiedy KK’s Priest serwuje szybką i wściekłą dawkę metalu. Uderzenie za uderzeniem — zupełnie jak żmija.

Nowy album!

Na “The Sinner Rides Again” zespół podwaja siłę melodii swojego debiutu – który Metal Hammer UK nazwał „niezwykle przyjemnym”, a Metal Injection określił jako „chwytliwy z mnóstwem gitarowych czarów”. “The Sinner Rides Again” zawiera dziewięć utworów czystego piekielnego ognia, które wyprodukowane i napisane zostały przez Downinga, a zmiksowane/zmasterowane zostały przez Jacoba Hansena.

Po odejściu z Judas Priest, powrót K.K. Downinga był niepewny. Ten kultowy gitarzysta powrócił z dowodem na to, że nie był gotowy na zaprzestanie pisania klasycznych metalowych piosenek lub odłożenie swoich słynnych gitar Flying V – biorąc udział w uznanych międzynarodowych występach (m.in. z Judas Priest, kiedy zostali wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame w listopadzie 2022 r.), co miało być zwiastunem powstania KK'S PRIEST.

Imponująca oprawa graficzna “The Sinner Rides Again” została stworzona przez utalentowanego artystę Andy'ego Pilkingtona.

Zapadające w pamięć wprowadzenie dwóch gitar przenosi słuchacza w grzmiący „Sons Of The Sentinel”, wijący się przez pustkowie płonących riffów i zręczną dynamiczną gitarową solówkę. Niezaprzeczalnie chwytliwy hymn „Strike Of The Viper” udowadnia, że jest jednym z najbardziej niezapomnianych utworów na albumie, zanim „Reap The Whirlwind” zderzy się z klasycznym heavy metalowym uderzeniem, jeżąc włosy harmonią i melodyjnymi wokalami. Pierwszy singiel „One More Shot At Glory” podnosi miecz wysoko, natychmiast wzywając do walki otwierającym riffem i rytmicznymi zwrotkami. Heroiczne śpiewy i nieubłagany podwójny bas przygotowują scenę dla przyprawiającego o dreszcze gitarowego solo. „Hymn 66” uderza dusznymi, powolnymi i niskimi metalicznymi dźwiękami oraz bluesowym rytmem, podczas gdy potężny utwór tytułowy „The Sinner Rides Again” łączy balladowe pasaże i złowrogie, rytmiczne refreny. Rozpoczynający się złowieszczymi dzwonami, „Keeper Of The Graves” zamyka ostatni zakręt albumu huczącymi kaskadami i dynamicznym występem Owensa, po czym naładowany „Pledge Your Souls” i zbliżający się kolejką górską epicki „Wash Away Your Sins” – udowadniają, że jest to obowiązkowy metalowy album roku autorstwa największych wykonawców tego gatunku!