Kiss

i

Autor: Materiały prasowe

rockowe newsy

Kiss sprzedał prawa do swojego katalogu i wizerunku! Kwota transakcji POWALA!

2024-04-05 9:22

Stało się to, co musiało się w końcu kiedyś stać. Po zagranych na początku grudnia 2023 roku ostatnich koncertach, przygotowując się do występów awatarów, zespół KISS zdecydował się sprzedać prawa, tak naprawdę do wszystkiego - swojej muzyki, loga oraz oczywiście charakterystycznych makijaży. Kwota transakcji jest naprawdę SPORA.

Dokładnie 1 i 2 grudnia w nowojorskim Madison Square Garden, zespół Kiss zagrał ostatnie koncerty w ramach trwającej już od kilku lat trasy koncertowej. Formacja pożegnała się z fanami i fankami, jednak nie na zawsze i nie ostatecznie, a na ostatnich z tych dwóch pokazów ogłosiła, że za kilka lat powróci na scenę, jednak pod postacią... awatarów! Prace nad tymi wciąż trwają, by móc zaprezentować światu technologie największej i najlepszej jakości, grupa zakłada jednak, że po raz pierwszy zostaną one zaprezentowane w 2027 roku. Jeszcze wcześniej na platformie Netflix zadebiutować ma, zapowiadany już od dłuższego czasu, film biograficzny o legendzie shock rocka, póki co jednak świeżych informacji brak - nadeszły jednak zupełnie inne.

Kiss - największe przeboje legendy rocka

Kiss całkowicie się sprzedał!

I to dosłownie! Jak poinformował w czwartek 4 kwietnia portal Fortune, członkowie zespołu zdecydowali się sprzedać prawa do swojego katalogu, loga, nazwy i wizerunku, w tym do charakterystycznych makijaży. Całość zakupiła szwedzka firma Pophouse Entertainment, odpowiedzialna za stworzenie wspomnianych wyżej awatarów.

Fortune wskazuje, że grupa otrzymała od przedsiębiorstwa aż 300 MILIONÓW DOLARÓW. Krok ten był konieczny, by Pophouse Entertainment mógł stworzyć planowane na 2027 rok wirtualne show. Całą sprawę skomentował już Gene Simmons:

Kiss zakończył działalność jako zespół koncertujący. To, co Pophouse zrobi z naszymi wizerunkami, naszą muzyką i naszymi osobowościami, nie przypomina niczego, co ktokolwiek kiedykolwiek widział - mówi założyciel Kiss.

Cóż, pozostaje nam póki co czekać na efekty, tymczasem poniżej spróbuj się w quizie o formacji!

Kiss - jak dobrze znasz legendę shock rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku Kiss zagrali w Polsce swój pierwszy koncert?