Kiss żegnają się z polskimi fanami! Już dziś koncert w Krakowie

i

Autor: Materiały prasowe Kiedy i gdzie odbędą się ostatnie koncerty Kiss W Polsce?

Kiss oficjalnie zapowiedział ostatnie koncerty na pożegnalnej trasie. Kiedy i gdzie się odbędą?

2023-03-02 9:42

Wszystko wskazuje na to, że to już naprawdę koniec! Zespół Kiss już jakiś czas temu oficjalnie zapowiedział zakończenie długoletniej kariery. Grupa jest obecnie w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej, w ramach której zawita także do Polski. Formacja ogłosiła już, kiedy i gdzie odbędą się dwa ostatnie występy z trasy.

Zespół Kiss został założony dokładnie pięćdziesiąt lat temu, w 1973 roku, przez Gene Simmonsa i Paula Stanleya. Muzycy bardzo szybko utworzyli pełny skład, a już rok później na rynku ukazał się debiutancki album formacji. Grupa zwróciła na siebie uwagę swoim charakterystycznym wizerunkiem, opierającym się na makijażowych maskach i krzykliwych, imponujących kostiumach. To właśnie dzięki energetycznym, teatralnym występom, zespół zalicza się do grona przedstawicieli shock rocka. Przełom w karierze Kiss nadszedł w drugiej połowie lat 70., wraz z premierą płyty Destroyer. Jeszcze więcej sukcesów przyniosła kolejna dekada. Grupa zaliczana jest do grona najważniejszych zespołów rockowych na świecie, wydała ona w trakcie długoletniej kariery dwadzieścia albumów studyjnych z czego ostatni - najprawdopodobniej w całej karierze Kiss - Monster ukazał się w 2012 roku.

Zespół Kiss oficjalnie zapowiedział swoje ostatnie koncerty

Już w ubiegłym roku stało się jasne, że członkowie zespołu na poważnie myślą o przejściu na emeryturę. Choć w planach są liczne projekty odnośnie tego, jak nie pozwolić marce "Kiss" całkowicie zniknąć, to raczej pewne jest, że nie ma już co liczyć na nową muzykę i kolejne występy od oryginalnych członków formacji. Zespół ogłosił, że zakończy swoją pożegnalną trasę w 2023 roku, do ostatniej chwili trzymał jednak w niepewności swoich fanów co do tego, kiedy i gdzie odbędzie się finalny koncert.

Wszystko jest już jasne! Grupa była gościem programu "Howard Stern Show", w którym oficjalnie ogłosiła, że nie jeden, a dwa ostatnie koncerty na trasie Kiss odbędą się 1 i 2 grudnia w słynnym Madison Square Garden. 

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Kiss na koncercie w Polsce w 2023 roku!

Wierni fani Kiss mają ostatnią szansę, na zobaczenie zespołu na żywo. Grupa zagra w naszym kraju dokładnie 19 czerwca 2023 roku w krakowskiej TAURON Arenie! Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne w sprzedaży.