Kirk Hammett, Johnny Depp i Billy Gibbons razem w hołdzie Jeffowi Beckowi! Zobacz nagranie z występu!

i

Autor: Screen z YouTube/ Incognito Wyjątkowe trio w hołdzie Jeffowi Beckowi

Kirk Hammett, Johnny Depp i Billy Gibbons razem w hołdzie Jeffowi Beckowi! Zobacz nagranie z występu!

2023-05-24 11:48

W poniedziałek 22 maja odbył się wyjątkowy koncert w hołdzie Jeffowi Beckowi. Cześć zmarłemu gitarzyście oddało całe grono artystów, z którymi zmarły współpracował przez lata kariery. Jednym z punktów centralnych wydarzenia był wspólny występ Kirka Hammetta z Metalliki, Johnny'ego Deppa i Billy'ego Gibbonsa!

Jeff Beck uznawany jest za jednego z najlepszych i najważniejszych gitarzystów wszech czasów. Muzyk zyskał uznanie jako twórca, umiejętnie łączący w swojej grze elementy bluesa, rocka, jazz fusion, hard rocka, a nawet elektroniki. 10 stycznia bieżącego roku świat obiegła informacja o niespodziewanej śmierci artysty. Jeff Beck odszedł w wieku 78 lat w w szpitalu niedaleko Riverhall w wyniku bakteryjnego zapalenia opon mózgowych. Jego spuścizna jest jednak niezwykle istotna dla historii muzyki i będzie odciskać swój wpływ na tej dziedzinie kultury już zawsze.

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!

Koncert dla Jeffa Becka

Już kilka tygodni temu Eric Clapton, współpracownik i prywatnie bliski przyjaciel Becka, zapowiedział organizację tribute koncertu. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 22 maja w słynnym londyńskim Royal Albert Hall i wzięło w nim udział naprawdę imponujące grono! Jedną z gwiazd był oczywiście Clapton, na koncercie wystąpili jednak także Rod Stewart, czy Kirk Hammett, Billy Gibbons i Johnny Depp! Wspomniana trójka wystąpiła wspólnie! Panowie zagrali razem utwór Isolation, wykonywany w oryginalne przez Johna Lennona - Depp i Jeff Beck nagrali cover tej kompozycji w 2020 roku, trafił on także na wspólny album artystów, czyli wydany w lipcu 2022 roku 18, który okazał się być ostatnią płytą uznanego gitarzysty. Jak muzycy wypadli wspólnie? Sprawdź wideo poniżej!