Kazik Staszewski - wiek, wzrost, dzieci, żona, piosenki. Najważniejsze informacje na temat wokalisty Kultu

i

Autor: AKPA Kazik Staszewski - najważniejsze informacje

Kazik Staszewski - wiek, wzrost, dzieci, żona, piosenki. Najważniejsze informacje na temat wokalisty Kultu

2023-01-02 12:22

Kazik Staszewski to jeden z najbardziej uznanych polskich artystów. Znany przede wszystkim z działalności w zespole Kult i z kariery solowej muzyk, autor tekstów, saksofonista i aranżer jest obecny na rodzimej scenie od ponad czterdziestu lat! Co jeszcze warto wiedzieć o artyście - sprawdźcie już teraz!

Kazik Staszewski to jeden z najbardziej uznanych polskich artystów. Muzyk jest obecny na rodzimej scenie muzycznej już od ponad czterdziestu lat, a karierę rozpoczynał w grupie Poland. Kolejno Kazik występował w kapeli Novelty Poland. Na bazie tych grup, w 1982 roku, powstał zespół Kult, który ma na koncie aż szesnaście albumów studyjnych, w tym takie tytuły jak Posłuchaj to do ciebie, 45-89, Tata Kazika, Muj wydafca, Salon Recreativo, Prosto czy Wstyd. Rok temu ukazał się album formacji, zatytułowany Ostatnia płyta. Artysta w 1991 roku rozpoczął karierę solową, w ramach której nagrał czternaście albumów studyjnych, w tym wydany w 2020 roku projekt Zaraza, z którego pochodzi głośny utwór Twój ból jest lepszy niż mój.

Kazik Staszewski - wiek

Kazik Staszewski urodził się 12 marca 1963 roku w Warszawie jako syn Krystyny i Stanisława Staszewskich. Muzyk ma więc obecnie 59 lat.

Kazik Staszewski - wzrost

Artysta mierzy 176 cm wzrostu.

Kazik Staszewski - żona, dzieci

Od 1984 roku artysta jest żonaty z Anną Staszewską, której zadedykował utwór Do Ani, który został jednym z pierwszych przebojów Kultu. Para ma dwoje dzieci - synów Kazimierza i Jana. Drugi z nich także prowadzi karierę muzyczną - w 2003 roku wziął udział w nagraniu płyty Piosenki Toma Waitsa, w 2011 wydał solowy album Piosenki o miłości, utrzymany w klimacie muzyki reggae i alternatywnej. Jan Jest twórcą oprawy graficznej okładek albumów grupy Kazik na Żywo: Na żywo, ale w studio (1994) i Porozumienie ponad podziałami (1995) oraz solowej płyty swojego ojca pt: 12 groszy (1997).

Kazik Staszewski - piosenki

Kazik ma na koncie wiele kultowych już utworów, nagranych zarówno z zespołem Kult, formacjami KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton i Kazik + Zdunek Ensemble i w ramach kariery solowej. Do najbardziej znanych należą: 12 groszy, Cztery pokoje, Niewinna kiedy śni, Polska płonie, Mariola, Twój ból jest lepszy niż mój, 25 lat niewinności, Do Ani, Panie Waldku, Pan się nie boi czyli lewy czerwcowy, Gdy nie ma dzieci, Arahja, Dziewczyna bez zęba na przedzie, Celina, Hej, czy nie wiecie, Polska, Marysia czy Wstyd.

Jak dobrze znasz teksty piosenek Kultu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jaką markę samochodu ma dziewczyna z piosenki “Baranek”?
Co tam w środku gra? - Kult