John Lennon i Yoko Ono - powstał nowy dokument o słynnej parze! Co wiadomo na temat produkcji?

i

Autor: Materiały prasowe Powstała nowa produkcja dokumentalna o Johnie Lennonie i Yoko Ono

John Lennon i Yoko Ono - powstał nowy dokument o słynnej parze! Co wiadomo na temat produkcji?

2023-02-21 15:29

Historia Johna Lennona i Yoko Ono to jedna z najpiękniejszych, najgłośniejszych i najbardziej znanych historii miłosnych w świecie muzyki, Dwójka artystów stale napędzała się nawzajem i chciała zmienić świat na lepsze, pełne pokoju i miłości miejsce. Teraz kolejny aspekt tego związku zostanie przedstawiony w nadchodzącym filmie dokumentalnym.

Historia związku Johna Lennona i Yoko Ono sięga 1966 roku. To wtedy, w w londyńskiej galerii Indica, artyści spotkali się po raz pierwszy. Choć oboje byli wtedy w innych związkach, ich relacja zaczęła rozwijać się bardzo szybko - już rok później John pisał o niej miłosne piosenki, w 1968 roku Yoko zaszła w pierwszą ciążę z muzykiem, którą jednak straciła. John i Yoko pobrali się 20 marca 1969 roku na Gibraltarze i spędzili miesiąc miodowy w Amsterdamie, prowadząc tygodniowy performance Bed-In for Peace. Artyści napędzali się nawzajem, wspólnie tworzyli, organizowali liczne akcje na rzecz pokoju na świecie. Choć w ich związku bywało różnie, John i Yoko byli ze sobą do grudnia 1980, do dnia śmierci muzyka. Po odejściu Johna Yoko nigdy nie wyszła za mąż, skupiała się na sztuce i na szerzeniu pamięci o zmarłym ukochanym.

Powstał nowy dokument o Johnie Lennonie i Yoko Ono

Okazuje się, że właśnie zakończono zdjęcia do nowego filmu dokumentalnego o słynnej parze. Produkcja została zatytułowana Daytime Revolution, a za jej kamerą stanął Erik Nelson. Fabuła ma skupić się na tygodniowej rezydencji pary w programie The Mike Douglas Show, w którym ta pełniła obowiązki prowadzących w ciągu kilku dni 1972 roku. Film ma opowiedzieć historię odcinków, powstałych z udziałem Johna i Yoko. Gościnny udział małżeństwa w programie wzbudził spore kontrowersje i gniew gabinetu Nixona, ze względu na głoszone przez nich hasła, które utożsamiano z komunizmem. Produkcja skupi się na odbiorze programu, zaprezentuje wywiady z osobami zaangażowanymi w tamtym okresie w postanie programu. Sama Yoko Ono i syn pary, Sean Lennon, współpracowali z twórcami jak konsultanci kreatywni, nie pojawią się jednak na ekranie.

Def Leppard - 5 ciekawostek o albumie "Hysteria" | Jak dziś rockuje?

Kiedy premiera filmu?

Na chwilę obecną szczegóły, dotyczące dystrybucji filmu, w tym jego data premiery, nie są znane.