David Ellefson wskazuje, jakie jeszcze zespoły powinny być zaliczone do grupy thrash metalowych gigantów. Kogo muzyk ma na myśli?

i

Autor: Xinhua/Photoshot/REPORTER Czy powinna istnieć "Wielka Szóstka thrash metalu"?

wypowiedzi muzyków

Jakie zespoły powinny być zaliczone do grona thrash metalowych gigantów? Dave Ellefson nie ma złudzeń!

2024-03-12 10:38

Po wyrzuceniu z Megadeth, basista David Ellefson nie próżnuje. Muzyk łączy siły z innymi byłymi członkami tej grupy, wskrzesza dawne projekty i tworzy nowe formacje, w tym założony w Gdańsku zespół Dieth! Muzyk, pomimo skandali na koncie, bardzo dużo wie na temat środowiska, ze szczególnym naciskiem na thrash metal. Ellefson jest zdania, że tzw. Wielka Czwórka powinna być rozszerzona o dwie wyjątkowe formacje. Kogo ma na myśli?

David Ellefson zyskał rozpoznawalność jako współzałożyciel i wieloletni basista zespołu Megadeth, który, wraz z Davem Mustainem, powołał do życia w 1983 roku. To z jego udziałem nagrane zostały takie albumy jak Rust in Peace, Countdown to Extinction, Youthanasia, czy po powrocie w 2010 roku, Thirteen i Dystopia. W 2021 roku basista został wyrzucony przez Mustaina z grupy w atmosferze skandalu - do sieci wyciekły jego filmiki o charakterze erotycznym, które ten nagrał z młodą fanką grupy. Początkowo pojawiły się informacje, jakoby miała ona być niepełnoletnia. Choć okazało się to nieprawdą, to niesmak pozostał, przez co Ellefson musiał się pożegnać z graniem w Megadeth.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

"Wielka Czwórka thrash metalu” powinna być “Wielką Szóstką”?

Basista pracuje obecnie nad wieloma projektami, w związku z czym udzielił wywiadu kanałowi Yes! You CAN Play Guitar! w serwisie YouTube. To właśnie pod koniec tej rozmowy muzyk został zapytany o to, jakie zespoły, jego zdaniem, powinny zostać zaliczone do grupy thrash metalowych gigantów. Ellefson powiedział, że, jego zdaniem słynna “Wielka Czwórka thrash metalu” powinna stać się “Wielką Szóstką”. Oznacza to, że to zaliczanych do tego grona Metalliki, Megadeth, Slayera i Anthrax basista dodałby jeszcze grupy Exodus i Overkill. Szczególną uwagę Dave zwrócił na pierwszą z wymienionych formacji.

Gdyby istniała „Wielka 5”, z pewnością powinno się do niej zaliczyć grupę Exodus, no bo, spójrz, od nich pochodził Kirk Hammett. Byli podstawą tamtejszej sceny. - powiedział Ellefson w wywiadzie.

Sonda
Zgadasz się z wyborami Davida Ellefsona?