Guns N' Roses z wyjątkowym osiągnięciem na YouTube! To dotyczy ich kultowego numeru!

i

Autor: Eamonn and James Clarke/PA Images/EAST NEWS Klasyczny kawałek Gunsów bije rekordy popularności na YouTube

Guns N' Roses z wyjątkowym osiągnięciem na YouTube! To dotyczy ich kultowego numeru!

2022-07-19 14:11

Muzyka Gun N’ Roses nie traci na popularności. Kultowe numery z pierwszych płyt zespołu nadal cieszą się bardzo dużym uznaniem, a słuchacze chętnie do nich wracają, Dzięki temu już aż dwa numery zespołu przekroczyły na YouTube magiczną barierę miliarda odsłon. Teraz okazuje się, że jeden z nich ma na swoim koncie jeszcze jedno wyjątkowe osiągnięcie z perspektywy tego serwisu.

Zespół Guns N’ Roses powstał w marcu 1985 roku, a początkowo tworzyli go Rob Gardner, Izzy Stradlin, Axl Rose, Tracii Guns i Ole Beich. Klasyczny skład formacji unormował się trzy miesiące później, kiedy do grupy dołączyli kolejno Duff McKagan, Slash i Steven Adler. Dwa lata później ukazał się debiutancki album Gunsów - krążek Appetite for Destruction początkowo nie radził sobie zbyt dobrze na listach, jednak dzięki wydaniu jako singla numeru Welcome to the Jungle i puszczaniu teledysku w stacji MTV, płyta trafiła na szczyt listy Billboard 200. Popularność zespołu sięgnęła zenitu, gdy jako kolejne single ukazały się Sweet Child O’ Mine i Paradise City. W 1988 roku swoją premierę miał album G N' R Lies, a trzy lata później, tego samego dnia, ukazały się dwa kolejne wydawnictwa grupy - Use Your Illusion I i II. To właśnie te dwie płyty, wraz z debiutem, wskazywane są jako najważniejsze wydawnictwa formacji, które bardzo mocno wpłynęły na historię rocka.

Co tam w środku gra - Metallica

Guns N’ Roses i ich rekordy na YouTube

O tym, że muzyka Gunsów nadal cieszy się bardzo dużą popularnością świadczy fakt, że ich piosenki wciąż pobijają kolejne rekordy. W 2018 roku trwający ponad dziewięć minut teledysk do kultowej kompozycji November Rain przekroczył magiczną barierę miliarda odsłon na YouTube. Aktualnie licznik pokazuje ponad 1,9 miliarda wyświetleń - wiele więc wskazuje na to, że już niedługo zespół będzie świętował kolejny sukces. Nim jednak to nadejdzie, Panowie już teraz mają powód do radości.

Gunsi z wyjątkowym osiągnięciem na YouTube

14 lipca serwis udostępnił wideo z okazji 10 lat od premiery viralowego hitu Gangnam Style wokalisty Psy, który jako pierwszy w historii przekroczył liczbę miliarda odsłon na YouTube, rozpoczynając w ten sposób ten “elitarny klub”. Z filmiku wynika, że kultowa kompozycja Gunsów była pierwszym teledyskiem, nakręconym jeszcze przed powstaniem serwisu, któremu udało się osiągnąć pułap miliarda odsłon i pierwszym z lat ‘90, który tego dokonał. Dodatkowo wideo wskazuje, że klip do Sweet Child O’ Mine był pierwszym z lat ‘80, który dołączył do Klubu Miliarda Odsłon. Czy coś jest w stanie lepiej pokazać, że muzyka zespołu jest ponadczasowa?

Sonda
Wracasz do muzyki Guns N' Roses?