Guns N' Roses w filmie Thor: Miłość i grom. Jakie numery zespołu pojawiły się w produkcji?

i

Autor: Screen z YouTube/Guns N' Roses/Marvel Entertainment Kultowe piosenki Gunsów w najnowszym filmie o przygodach Thora

Guns N' Roses w filmie "Thor: Miłość i grom". Jakie numery zespołu pojawiły się w produkcji?

2022-07-11 12:46

Guns N’ Roses są właśnie w trakcie Were F'N Back Tour, w ramach której 20 czerwca odwiedzili Polskę. Koncerty to jednak nie jedyne miejsce, gdzie można usłyszeć największe numery legendarnego zespołu - kolejnym jest… kino, a dokładnie seans “ Thor: Miłość i grom”. W filmie tym pojawiło się kilka kawałków grupy. Uwaga, spoilery!

8 lipca w kinach zadebiutował film Thor: Miłość i grom, w którym Chris Hemsworth powrócił w tytułowej roli superbohatera. W produkcji po niemal dziewięciu latach wystąpiła także Natalie Portman, która znów wcieliła się w postać byłej ukochanej głównego bohatera - Jane Foster. Za kamerą produkcji ponownie stanął uznany i nagradzany reżyser Taika Waititi, któremu bardzo zależało na stworzeniu klimatu, który mocno nawiązywać będzie do lat 80-tych. W związku z tym, w filmie nie mogło zabraknąć muzyki z tamtego okresu, która będzie w stanie odzwierciedlić estetykę produkcji. Główną ścieżkę dźwiękową skomponowali Michael Giacchino i Nami Melumad, jednak w Thor: Miłość i grom słychać także utwory takich artystów jak Dio, ABBA, Mary J. Blige czy właśnie Guns N’ Roses.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Jakie numery Guns N’ Roses pojawiły się w filmie “Thor: Miłość i grom”?

Taika Waititi już dawno dał się poznać jako wielki fan Guns N’ Roses. Reżyserowi bardzo zależało na tym, by w Thorze: Miłość i grom pojawiły się numeru tego zespołu, ponieważ świetnie wpisują się one w klimat głośnych i kolorowych przygód Thora. Jakie więc kawałki Gunsów pojawiają się w produkcji? Ze względu na próbę odtworzenia klimatu lat ‘80 twórcy postawili na piosenki pochodzące z debiutu płytowego formacji - ale nie tylko! Uwaga, spoilery!

“Sweet Child O’Mine”

“Welcome to the Jungle”

“Paradise City”

“November Rain”