Grzegorz Skawiński widzi szansę na powrót O.N.A.? Muzyk o tym, kto powinien zagrać go w filmowej biografii

i

Autor: AKPA Czy jest opcja, by zespół O.N.A. powrócił?

wypowiedzi muzyków

Grzegorz Skawiński widzi szansę na powrót O.N.A.? Muzyk wskazał, kto mógłby zagrać go w filmowej biografii

2024-07-05 12:54

W tym roku mija dokładnie trzydzieści lat od momentu powstania zespołu O.N.A., w związku z czym fani i fanki formacji coraz bardziej zadają sobie pytania o to, czy jest jakakolwiek szansa na jego powrót na scenę. Teraz temat ten w rozmowie dla formatu "RAPtowne rozmowy" poruszył Grzegorz Skawiński. Muzyk zdradził też, który polski aktor mógłby zagrać go w filmie.

Zespół O.N.A. powstał w 1994 roku w Gdańsku, niejako jako kontynuacja projektu Skawalker, z inicjatywy Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Traczyka, Zbigniewa Kraszewskiego i Wojciecha Horny, a skład szybko uzupełniła, wtedy zaledwie 18-letnia, wokalistka Agnieszka Chylińska. Grupa wydała swój debiutancki album Modlishka w maju 1995 roku, a wydawnictwo osiągnęło bardzo duży sukces, zarówno krytyczny, jak i komercyjny, czyniąc z O.N.A. jedną z najbardziej obiecujących formacji rockowych na rodzimym rynku. Sukces debiutu powtórzyła kolejna płyta, Bzzzzz, nagrodzona dwoma Fryderykami. To właśnie na gali z 1997 roku doszło do głośnej sytuacji z Chylińską w roli głównej.

Zespół funkcjonował jeszcze przez kolejne sześć lat wydając trzy albumy, ostatecznie zdecydowała się zakończyć działalność w 2003 roku. Nie był żadną tajemnicą fakt, że w O.N.A. już od dłuższego czasu nie działo się najlepiej, w grupie miały miejsce liczne konflikty i starcia. W wyniku rozpadu Skawiński i Tkaczyk powołali do życia zespół Kombii, Chylińska i Horny zaś działali w ramach projektu Chylińska, który wydał tylko jeden album, Winna, i zakończył działalność w 2006 roku.

Wielki powrót O.N.A. z Agnieszką Chylińską? Grzegorz Skawiński przyznał wprost

Reaktywacja O.N.A.?

Grzegorz Skawiński był ostatnio gościem jednego z odcinków formatu "RAPtowne rozmowy" na kanale Mixtape TV. Jednym z tematów, poruszonych w rozmowie była oczywiście potencjalna reaktywacja O.N.A. Prowadzący wywiad Bartosz Boruciak wprost zapytał o to, czy są na to szanse.

Skawiński odpowiedział, że uważa, że oczywiście, że tak, całe zagadnienie nie jest jednak takie proste. Artysta wyjaśnia, że musieliby chcieć tego wszyscy byli członkowie grupy, a na chwilę obecną tak nie jest. Skawiński mówi, że kluczem w działalności O.N.A. była "energia i flow" między muzykami, co wychodziło znacznie poza koncerty i nagrywanie. Gitarzysta mówi, że obawia się tego, czy dziś po potencjalnej reaktywacji wciąż obecny byłby ten sam "vibe", a koncerty byłyby nadal tak pełne mocy. Dalej gość odcinka wyjaśnia, że wie, że trasa zostałaby odegrana w sposób wzorowy, jednak to nie wszystko, co jest w stanie przesądzić o sukcesie, a kluczowe są te dobre emocje i chemia między członkami O.N.A. Skawiński nie ukrywa, że bardzo, bardzo chętnie wyruszyłby w trasę z dawną grupą.

Nie chodzi o żeby zagrać trasę, bo to że sprawnie odegramy trasę, nie mam co do tego żadnych wątpliwości . Cała rzecz poleca na tym duchu, który wtedy nas spajał. Czy doszłoby do tego, że wróciłby chociaż w części, jeśli tak to miałoby to sen. Jak się przydarzy, będzie cudownie. Przyznam się szczerze, że chętnie pojechałbym jeszcze w taką trasę. Bo czasem się pojawia: "Chociaż na jeden koncert się reaktywujcie". Ale jak na jeden koncert?! To nie ma w ogóle sensu - na jeden koncert musisz się tak samo przygotować, jak na całą trasę, tak? - mówi w wywiadzie Grzegorz Skawiński.

Kto mógłby zagrać Grzegorza Skawińskiego?

W wywiadzie padło też pytanie o to, kogo Skawiński widziałby w roli samego siebie, gdyby miał powstać film biograficzny o jego artystycznym życiu. Muzyk powiedział, że najlepiej, gdyby była to osoba, która dobrze odnajduje się w komedii, dodał też, że w sumie musiałoby to być kilku aktorów, żeby przedstawić go z różnych etapów życia. Gitarzysta stwierdził, że jest przekonany, że dobrze odegrałby go Dawid Ogrodnik, widzi też na ekranie Adama Woronowicza, który, według Skawińskiego, ma ogromny talent. Na koniec muzyk wskazał też na swojego kolegę po fachu, Arkadiusza Jakubika.

O "RAPtownym rozmowach"

"RAPtowne Rozmowy" to program, który zabiera widzów w intensywną podróż przez świat rapu i innych dziedzin kultury. Każdy odcinek to spotkanie zpostaciami polskiej popkultury, które dzielą się swoją pasją i doświadczeniami związanymi z rapem i kulturą hiphopową. Energetyczne ioczywiście "RAPtowne rozmowy" pełne spontaniczności i autentyczności prowadzone są w rapowym tempie. Widzowie mogą spodziewać się fascynujących historii zza kulis show-biznesu, które podkreślą niepowtarzalny charakter każdego rozmówcy. Zaprasza Bartosz Boruciak!

Oto nasz wybór najważniejszych kompozycji w karierze Agnieszki Chylińskiej: