Metallica - One

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=WM8bTdBs-cw screen: https://www.youtube.com/watch?v=WM8bTdBs-cw

Gdy liderzy Metalliki zobaczyli klip do 'One' nie byli zadowoleni. O co chodziło?

2021-11-23 15:15

teledysk do utworu 'One' jest uznawany za coś kultowego i to też pierwszy klip Metalliki. Jak się okazuje, jego pierwszy pokaz wcale nie był dobrze przyjęty przez liderów Metalliki, którzy byli mocno zawiedzeni obrazkiem.

Klip do utworu 'One', to jeden z najbardziej kultowych klipów w historii muzyki rockowej i metalowej, a przy okazji to pierwszy teledysk Metalliki. Jak się okazuje, wszystko powstawało w atmosferze dosyć trudnej i pierwszy pokaz okazał się kompletną katastrofą. James Hetfield wyszedł, a Lars Ulrich był niesamowicie zdenerwowany.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Gdy liderzy Metalliki zobaczyli klip do 'One' nie byli zadowoleni. O co chodziło?

Jak wspomina współreżyser, Michael Salomon, w rozmowie z 'Metal Hammerem':

Długo rozmawiałem z Larsem o tym, jak zamierzamy zintegrować muzykę z fragmentami filmu, ale on był bardzo ostrożny w stosunku do całego procesu tworzenia teledysku. W zasadzie powtarzał mi tysiąc razy, żebym tego nie spieprzył.

Zanim nakręciliśmy występ Metalliki, wziąłem piosenkę i film, zmontowałem wstępne ujęcie z dialogami i wizualizacjami, i pokazałem im je. Po około minucie James – który był dla mnie, po tym co o nim słyszałem, nieco przerażający – powiedział: „Nie wiem, co to ku*wa jest”, wstał i wyszedł. Nie był to idealny początek.

Ponad połowa tej pierwszej wersji to był film, i dialogi, a Lars powiedział: „To nasz pierwszy teledysk, a ty zasłaniasz całą naszą muzykę!” Był przerażony. Chodziliśmy tam i z powrotem przez miesiąc, zanim uzgodniliśmy właściwe proporcje.

Jak wiadomo, klip stal się prawdziwym hitem i do dziś uznawany jest za jeden z lepszych w historii rocka i metalu.

Sonda
Lubisz klip do utworu 'One'