Fan Metalliki skrytykował wykonawczynię wyjątkowego coveru grupy. Zespół zareagował stanowczo

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Członkowie Metalliki krótko z seksistowskim fanem

Fan Metalliki skrytykował wykonawczynię wyjątkowego coveru grupy. Zespół zareagował stanowczo

2023-06-22 12:44

Nie ma nic zadziwiającego w tym, że fani nagrywają własne wersje utworów swoich ulubionych artystów, artystek czy zespołów. Bywa, że covery te naprawdę różnią się od oryginałów, na przykład stylem czy nawet gatunkiem. Wyjątkową kompozycję tego typu stworzyła jedna z fanek Metalliki, za co skrytykował ją inni "fan". Zespół zdecydował się zareagować.

Nagrywanie czy wykonywanie własnych wersji utworów innych artystów, artystek czy zespołów to bardzo powszechne zjawisko w świecie muzyki. Covery tworzą zaróqno fani, jak i sami wykonawcy. Działanie tego typu nie jest obce Metallice. Już w 1987 roku legenda tharsh metalu wydała EP-kę The $5.98 E.P. / $9.98 CD: Garage Days Re-Revisited, na której znalazły się jej wersje utworów zespołów punk rockowych, czy z ruchu New Wave of British Heavy Metal. Projekt został rozszerzony jedenaście lat później w ramach kultowego już wydawnictwa, Garage Inc. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Metallica na... dudach!

Równie często to fani formacji nagrywają własne wersje jej najbardziej znanych utworów. Jedną z takich osób jest YouTuberka Ally Crowley-Duncan (publikująca pod pseudonimem Ally the Piper) Udostępniła ona w swoich social mediach i na swoim kanale, wideo, na którym wykonuje mash-up klasyków Metalliki, takich jak Fade to Black, Enter Sandman czy One na... dudach! Większość odbiorców doceniła działalność Ally i pochwaliła jej umiejętności w komentarzach. Pojawił się jednak jeden człowieczek, który za pośrednictwem Internetu postanowił dać upust swoim frustracjom i napisał:

Dudy nie pasują do Metalliki! James na pewno tego nie pochwali!

Metallica w obronie fanki!

Zespół, skoro już został wywołany do tablicy, zdecydował się odpowiedzieć na tę "uwagę". Pod nagraniem Ally zamieszczony został komentarz z oficjalnych social mediów Metalliki, który stawia sprawę jasno i jest najlepszym dowodem na miłość zespołu do swoich fanów. Artystka nie kryła wzruszenia postawą ulubionego zespołu.

Ten facet nie mówi w naszym imieniu. Jesteś niesamowita - brzmi zamieszczony komentarz.