Evanescence z nowym składem! Zespół ujawnia nazwiska nowych muzyków

i

Autor: AFP/EAST NEWS Nowi muzycy w składzie Evanescence

Evanescence z nowym składem! Zespół ujawnia nazwiska nowych muzyków

2022-05-25 12:12

W weekend Evanescence poinformowali o rozstaniu z gitarzystką Jen Majurą, która grała w zespole od 2015 roku. Kilka dni później grupa ujawniła nowy skład. Kto dołączył do Evanescence? Kogo będzie można usłyszeć podczas grudniowego występu kapeli w Polsce? Sprawdźcie sami!

W weekend w social mediach Evanescence pojawiła się informacja o odejściu z zespołu długoletniej gitarzystki. Jen Majura - niemiecka wokalistka i gitarzystka, znana wcześniej z zespołu Equilibrium, dołączyła do amerykańskiej grupy w 2015 roku, zastępując uwielbianego przez fanów Terry’ego Balsamo. Majura po raz pierwszy zagrała na płycie Synthesis, pojawiła się też na ubiegłorocznym The Bitter Truth. W opublikowanym na portalach społecznościowych oświadczeniu zespół podziękował Jen za lata współpracy i wyraził podekscytowanie nowymi wyzwaniami, które przed nią stoją. Majura zdecydowała się opublikować własne oświadczenie, w którym poinformowała, że decyzja o opuszczeniu Evanescence nie należała do niej, nie ma jednak do członków zespołu żalu.

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)

Nowi muzycy w składzie Evanescence

We wtorek 24 maja zespół poinformował o pewnych zmianach ról w składzie, Okazuje się, że dotychczasowy basista - Tim McCord, który jest członkiem zespołu od 2006 roku, będzie teraz pełnił funkcję głównego gitarzysty. Do Evanescence dołączyła za to znana z grupy Sick Puppies basistka Emma Anzai. Gitarzystka nie opuszcza swojego macierzystego zespołu, stanie za to przed sporym wyzwaniem, ponieważ Sick Puppies zagrają kilka koncertów z Evanescence.

Evanescence w Polsce w 2022 roku

Evanescence zagrają w Polsce już 5 grudnia! Grupa wystąpi z zespołem Within Temptation w gliwickiej Arenie. Bilety są już dostępne w sprzedaży pod tym linkiem.