Eagles Of Death Metal złożyli zeznania w sprawie ataku terrorystycznego z 2015 roku. Wstrząsające relacje muzyków

i

Autor: AP/Associated Press/East News Muzycy Eagles Of Death Metal powracają do wydarzeń z 2015 roku

Eagles Of Death Metal złożyli zeznania w sprawie ataku terrorystycznego z 2015 roku. Wstrząsające relacje muzyków

2022-05-19 14:20

7 lat po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Paryżu, zeznania w sądzie odnośnie ataku terrorystycznego złożyli członkowie grupy Eagles Of Death Metal. Jesse Hughes i Eden Galindo wrócili wspomnieniami do wydarzeń z listopada 2015 roku. W wyniku zamachu zginęło 89 osób - atak był częścią skoordynowanej serii, w wyniku której śmierć poniosło łącznie 130 osób.

13 listopada 2015 roku zespół Eagles Of Death Metal miał zagrać wyprzedany koncert na 1500 osób w paryskiej sali koncertowo-teatralnej Bataclan. Podczas wykonywania piosenki Kiss the Devil rozpoczął się atak terrorystyczny, w wyniku którego zginęło 89 osób. Napastnicy strzelali losowo w tłum, a kolejno zdetonowali kamizelki wybuchowe, gdy klub szturmowały już jednostki specjalne policji. Podczas zamachu na scenie obecni byli lider zespołu - Jesse Hughes i gitarzysta Eden Galindo. W ataku zginął 36-letni Nick Alexander, który pracował przy sprzedaży merchu zespołu podczas europejskiej trasy grupy.

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK

Członkowie Eagles Of Death Metal składają zeznania w sprawie ataku terrorystycznego z 2015 roku

We wtorek 17 maja Jesse Hughes i Eden Galindo - jako ocalali i świadkowie zdarzenia - złożyli zeznania w paryskim sądzie. Obaj zgodnie stwierdzili, że ataki na zawsze zmieniły ich życie. 

Galindo wspominał, jak uciekał bocznymi drzwiami, nie wiedząc, gdzie znajdują się napastnicy. Gitarzysta trafił ostatecznie na komisariat policji, na którym było “bardzo dużo osób pokrytych krwią”. Muzyk powiedział, że myśli o rodzinach ofiar i modli się za nie każdego dnia. Dodał także, że od tamtej chwili:

Żyję innym życiem. Już nigdy nie będę taki sam.

Jesse Hughes opowiada o zamachu

Hughes był bardzo poruszony podczas składania zeznań. Mówił on, że gdy usłyszał strzały wiedział, że “wielu czeka śmierć”. Muzyk rzucił się do ucieczki, by ratować własne życie, podczas gdy:

Prawie 90 naszych fanów zostało zamordowanych na naszych oczach.

Akt oskarżenia w sprawie zamachu z 2015 roku

Głównym oskarżonym w sprawie jest jedyny ocalały z grupy zamachowców - Salah Abdeslam. Początkowo jego zeznania pełne były sprzeczności i wrogości, jednak w zeszłym miesiącu mężczyzna załamał się i prosił rodziny ofiar o przebaczenie oraz złożył im kondolencje. Proces ma zakończyć się w przyszłym miesiącu.