Dzieje się u byłych muzyków Black Sabbath! Czekają nas nowe płyty?

i

Autor: Maja Smiejkowska/Shutterstock/Rex Features/East News Byli członkowie Black Sabbath pracują nad nową muzyką

Dzieje się u byłych muzyków Black Sabbath! Czekają nas nowe płyty?

2024-01-03 12:05

Rok 2024 co prawda dopiero się rozpoczął, już jednak wiadomo całkiem sporo o różnych nadchodzących, potwierdzonych premierach. Co i rusz pojawiają się do tego plotki o kolejnych artystach, artystkach czy zespołach, którzy także pracują nad nowościami, które mają szansę ujrzeć światło dzienne w tym roku. Dotyczy to chociażby byłych członków Black Sabbath!

Jeszcze przed końcem 2023 roku pisaliśmy o tym, że wiele wskazuje na to, że w trwającym już 2024 roku spodziewać się można najnowszego, pierwszego od dziewięciu lat albumu Davida Gilmoura. Muzyk już intensywnie pracuje w studiu nagraniowym, co dokładnie uwiecznia na zdjęciach żona artysty, Polly Samson. Już jakiś czas temu też Ozzy Osbourne powiedział, że skoro nadal nie może występować, to już na początku 2024 roku wraca do studia, by ponownie z Andrew Wattem pracować nad nowym projektem. Okazuje się, że podobne plany na najbliższy czas mają koledzy "Księcia Ciemności" z Black Sabbath!

ZOBACZ TAKŻE: David Gilmour pracuje nad nowym albumem!

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Tony Iommi zapowiada nowości!

Tony Iommi tradycyjnie zwrócił się do swoich fanów w noworocznym nagraniu, na którym to nie tylko składa życzenia, podsumowuje to, co wydarzyło się w jego karierze w 2023 roku, ale także przedstawia swoje plany na nadchodzące miesiące. Okazuje się, że początkowo zaplanowany jako projekt na 2023 rok, czyli ponowne wydanie albumów Black Sabbath z Tonym Martinem, staje się tegorocznym projektem, który ujrzy światło dzienne już w maju. Proces wydania wydłużył się ze względu na kwestie prawne i "papierkową robotę". To jednak nie koniec! Iommi zdradził, że obecnie pracuje nad czymś, tworzy i pisze nową muzykę i jak sami mówi:

Piszę i robię wiele rzeczy i brzmi to naprawdę dobrze. Jestem z tego bardzo zadowolony. Może zaproszę do tego jakąś orkiestrę, może nie. Zobaczymy, jak to będzie. W każdym razie, miejcie wspaniały nowy rok i wszystko, co najlepsze dla was wszystkich. Dziękuję.

Bill Ward pracuje nad nową muzyką!

Iommi i Osbourne nie są jedynymi, którzy coś planują na ten rok! Dokładnie 1 stycznia Bill Ward, były perkusista Black Sabbath, zamieścił w swoich socialach wiadomość wideo, w której mówi, że właśnie przebywa w studiu nagraniowym i wraz ze swoimi współpracownikami pracuje nad nowościami! Muzyk mówi wprost - chodzi o nową płytę, zaznacza jednak, że zdaje sobie sprawę z tego, że dużo złego dzieje się na świecie, ma jednak nadzieję, że uda mu się zrealizować swój nowy projekt.