David Gilmour

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

David Gilmour udostępnił w sieci nagranie z próby. Gitarzysta gra słynny utwór Pink Floyd WIDEO

David Gilmour przygotowuje się obecnie do nadchodzącej trasy koncertowej. Gitarzysta udostępnił właśnie w sieci nagranie z próby. Na krótkim wideo gra utwór "Wish You Were Here" Pink Floyd.

David Gilmour udostępnił w sieci nagranie z próby. Gra utwór Pink Floyd!

David Gilmour przygotowuje się już do tegorocznych koncertów. Przypomnijmy, że gitarzysta ruszy pod koniec września w trasę promującą album "Luck And Strange". Najpierw odwiedzi Stary Kontynent (sześć występów w Rzymie oraz pięć w Londynie), później zawita do Stanów Zjednoczonych (łącznie dziewięć koncertów w trzech różnych lokalizacjach). 

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Gilmour opublikował właśnie klip, na którym widać, jak gra utwór Pink Floyd "Wish You Were Here" wraz z innym gitarzystą, Benem Worsleyem, w domowym zaciszu. Na obrazku zobaczymy także psa muzyka. Wesley zresztą, co ciekawe, wystąpił także w klipie do utworu "The Piper's Call", pierwszej muzycznej zapowiedzi "Luck And Strange". 

Zresztą sami zobaczcie to wideo: 

Nowy album Davida Gilmoura na horyzoncie

Wspomniany krążek "Luck and Strange" ukaże się na rynku 6 września tego roku nakładem Sony Music. To pierwszy album Davida Gilmour z premierowym materiałem od dziewięciu lat. Płyta została wyprodukowana przez samego gitarzystę i wokalistę oraz Charliego Andrew, który współpracował z alt-J czy Mariką Hackman. Album "Luck and Strange" będzie składał się z ośmiu nowych kompozycji oraz przeróbki utworu "Between Two Points" The Montgolfier Brothers. 

Teksty do utworów, które trafiły na płytę, zostały w dużej mierze napisane przez dziennikarkę i pisarkę Polly Samson, prywatnie żonę Gilmoura. Natomiast oprawą wizualną "Luck and Strange" zajął się Anton Corbijn.

Na płycie usłyszymy: Guya Pratta i Toma Herberta na basie; Adama Bettsa, Steve'a Gadda i Steve'a DiStanislao na perkusji, Roba Gentry'ego i Briano Eno na klawiszach, z kolei aranżacje smyczkowe i chóralne są autorstwa Willa Gardnera. W utworze tytułowym pojawią się także partie Richarda Wrighta, nieżyjącego już klawiszowca Pink Floyd. .

Oto 5 ciekawostek o albumie "Wish You Were Here" zespołu Pink Floyd: