David Byrne w ogniu krytyki po występie na Oscarach! Czy on wie, co to jest tonacja?

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News Krytyka oscarowego występu Davida Byrne'a

David Byrne w ogniu krytyki po występie na Oscarach! "Czy on wie, co to jest tonacja?"

2023-03-14 11:22

Tegoroczna gala rozdania Oscarów za nami. Nieodłączną częścią wielkiej fety są występy muzyczne artystów nominowanych do nagrody za Najlepszą piosenkę. W tym roku szansę na drugą w karierze statuetkę miał David Byrne, który skomponował utwór, promujący bijący rekordy popularności film "Wszystko wszędzie naraz". Muzyk wystąpił na gali, jednak jego pokaz nie został zbyt dobrze przyjęty.

David Byrne jest prawdziwą legendą post-punkowego grania. Największą sławę zyskał jako członek, założyciel, główny wokalista, autor tekstów i gitarzysta formacji Talking Heads. Zespół powstał w 1975 roku i uznawany jest za jeden z najbardziej wpływowych lat 80. Formacja wydała w sumie osiem albumów studyjnych, które spotkały się z powszechnym uznaniem krytyków i odbiorców. Pod koniec tej dekady zespół zakończył działalność (choć ogłoszono to dopiero w 1991 roku), a Byrne skupił się na karierze solowej. W jej ramach poświęcił się także pracy kompozytora muzyki filmowej. Za ścieżkę dźwiękową do filmu Ostatni Cesarz, Byrne został nagrodzony Oscarem i Złotym Globem. 

David Byrne krytykowany po występie na Oscarach

W tym roku artysta miał szansę na drugą statuetkę. Uzyskał nominację w kategorii Najlepsza piosenka za utwór This is a Life z filmu Wszystko wszędzie naraz. Zgodnie z tradycją, muzyk wykonał utwór, a na scenie pojawiła się także odtwórczyni jednej z ról, także nominowana tego wieczoru Stephanie Hsu. Występ spotkał się jednak z niezwykle ostrymi komentarzami ze strony internatów. Ci zwracają przede wszystkim uwagę na nieczysty wokal Byrne'a i problem z utrzymaniem tonacji. Jak wyszło? Sprawdź nagranie poniżej!

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6