Czytelnicy Modern Drummer wybrali metalowego perkusistę 2022 roku. Na kogo wskazali fani muzyki?

i

Autor: Pixabay Kto został najlepszym perkusistą 2022 roku?

Czytelnicy "Modern Drummer" wybrali najlepszego metalowego perkusistę 2022 roku! Na kogo wskazali fani muzyki?

2022-09-02 15:14

Choć do końca roku jeszcze kilka miesięcy, to już powoli zaczynają się pojawiać pierwsze muzyczne podsumowania. Tym razem czytelnicy magazynu "Modern Drummer" wybrali najlepszego metalowego perkusistę 2022 roku. Wybór nie dla każdego może być oczywisty! Którego współczesnego perkusistę fani cięższych brzmień cenią sobie najbardziej?

Końcówka roku ma to do siebie, że portale i czasopisma muzyczne publikują podsumowania danego roku, najczęściej mające postać list najlepszych albumów i utworów, które zostały wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Nie brak jednak i takich rankingów, które skupiają się na konkretnych muzykach. Choć do końca roku jeszcze pełne cztery miesiące, to już powoli pojawiają się pierwsze rankingi - takie właśnie zestawienie stworzył magazyn "Modern Drummer", którego czytelnicy wzięli udział w głosowaniu, w którym mieli wskazać najlepszego metalowego perkusistę 2022 roku. Wynik nie jest wcale taki oczywisty!

Kto został najlepszym metalowym perkusistą 2022 roku?

Czytelnicy "Modern Drummer" zdecydowali, że najlepszym metalowym perkusistą 2022 roku jest Jay Weinberg. Muzyk jest perkusistą grupy Slipknot od 2014 roku i zastąpił w niej zmarłego w 2021 roku Joey'a Jordisona. Prywatnie artysta jest synem Maxa Weinberga, długoletniego perkusisty słynnej formacji The E Street Band, znanej przede wszystkim z występów z Brucem Springsteenem. Jay grał w zespole tym w 2009 roku, kiedy to zastępował swojego ojca. Jego przygoda z perkusją rozpoczęła się, gdy miał 14 lat i choć miał obok siebie dobrze zaznajomionego z tematem muzyka, to jego umiejętności są przede wszystkim efektem własnych prób. Zanim dołączył do Slipknota, Weinberg był członkiem takich kapel jak The Reveling, Madball, Against Me! czy Hesitation Wounds. Jay zdążył już zareagować na przyznane mu wyróżnienie na swoim Twitterze:

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu