Czwarty odcinek podcastu 'Wywiadówka' już dostępny! Gościem jest Mery Spolsky

i

Autor: screen: https://youtu.be/tzB-7__cz38

Czwarty odcinek podcastu 'Wywiadówka' już dostępny! Gościem jest Mery Spolsky

2021-06-25 10:59

Wywiadówka to podcast Eski ROCK, w którym pojawiają się goście ze świata muzyki. To nie tylko rozmowy z artystami, ale także z ludźmi, którzy zajmują muzyką z tej drugiej strony, jako technicy lub menadżerowie. Na podcast zaprasza Dominik Pajewski. Gościem czwartego odcinka jest Mery Spolsky.

Gościem czwartego odcinka podcastu 'Wywiadówka' jest Mery Spolsky. Spotkanie odbyło się chwilę po premierze debiutanckiej książki wokalistki, której tytuł to: 'Jestem Marysia i chyba się zabije dzisiaj'. Jak bardzo Mery się odkryła osobiście w książce i czy trudno było pisać o prywatnych relacjach? Czy popularność jest uciążliwa i gdzie stoi granica prywatności? Tego dowiecie się z rozmowy, którą przeprowadził Dominik Pajewski.

Wywiadówka: Mery Spolsky

"Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" to niepokorny debiut literacki Mery Spolsky, który na długo zapadnie Wam w pamięć. Przygotujcie się na nieposkromioną zabawę słowami i dzikie fikołki z wyobraźnią.

Marysia jest dwudziestokilkulatką i właśnie układa sobie życie. A raczej: porządkuje chaos w głowie. Narratorka zabiera nas na kolejne randki, poznajemy jej punkt widzenia na sprawy damsko-męskie. Podglądamy podstarzałą kobietę w barze, która ewidentnie szuka czegoś więcej niż jednonocnej przygody. Wspólnie zastanawiamy się, ile jeszcze czeka nas spokojnych dni wypełnionych filmami z Netflixa, pochłanianiem lodów i drapaniem zwierzaków po brzuchach. Wkurzamy się na absurdy codzienności, Instagram i zniekształcone życie zamknięte w kwadratach.

Autorka pisze o chłopcach, których kiedyś kochała. Dziewczynach, które były jej przyjaciółkami. Rodzicach, którzy byli i są jeszcze kimś więcej. Oraz o tej najważniejszej relacji – z samą sobą, bo to przede wszystkim opowieści o świadomym wyznaczaniu własnych granic. O naginaniu zasad.

W szerszej perspektywie to też arcyciekawy (auto)portret całego pokolenia współczesnych młodych kobiet. 

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]