Członkowie grupy Hall & Oates uwikłani w spór. Pojawił się wniosek o... zakaz zbliżania się

i

Autor: Andy Kropa/Invision/AP/East News Konflikt muzyków Hall & Oates

Członkowie grupy Hall & Oates uwikłani w spór. Pojawił się wniosek o... zakaz zbliżania się

2023-11-27 10:46

Praca w ramach jednego zespołu nie jest z pewnością łatwa, a zdarza się i tak, że między członkami dochodzi do otwartych i bardzo poważnych konfliktów. Walkę między sobą prowadzą obecnie członkowie słynnego duetu Hall & Oates - sprawa jest na tyle poważna, że wydany został już nawet jeden wniosek o zakaz zbliżania się. Wiadomo już, o co dokładnie chodzi!

Hall & Oates to amerykański duet, grający muzykę z pogranicza popu i rocka. Formacja powstała w 1970 roku w Filadelfii i utworzyli go Daryll Hall - główny wokalista i autor tekstów i John Oates, gitarzysta, odpowiedzialny także za chórki. Grupa nagrała osiemnaście albumów, a największe sukcesy odnosiła na przełomie lat 70. i 80. Z pewnością najbardziej rozpoznawalnym utworem duetu pozostaje Out of Touch, który stał się ogromnym przebojem na całym świecie i muzycznym symbolem pierwszej połowy lat 80. Zespół został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame w 2014 roku, a dwa lata później dostał własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. 

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Spór w zespole

Dość nieoczekiwanie do mediów dotarły wieści o dość poważnym konflikcie między muzykami. Choć Ci jeszcze całkiem niedawno razem występowali, teraz walczą ze sobą w sądzie!

Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, o co dokładnie chodzi, jednak22 listopada sąd w Tennessee częściowo odtajnił sprawę. Z dokumentów wynika, że Hall próbuje uniemożliwić Oatesowi sprzedaż jego udziałów w ich wspólnym projekcie firmie Primary Wave Music. Dalsze szczegóły nie są znane, wiadomo jednak, że sędzia póki co zablokował planowaną sprzedaż

Zaskakujący z pewnością jest fakt, że 16 listopada Daryll Hall złożył wniosek o wydanie przez sąd zakazu zbliżania się do niego Johna Oatesa, a prośba została przyjęta już kolejnego dnia. Cała sprawa rozpocznie się na dobre w czwartek 30 listopada - wtedy najpewniej poznamy jej kolejne szczegóły. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze w październiku Hall w podcaście "Club Random with Bill Maher" określał Oatesa mianem "brata i partnera biznesowego, z którym jednak pozostaje dość rozdzielony".