Były gitarzysta Danzig zamiast Kirka Hammetta w Metallice? Zaskakujące słowa Johna Christa!

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News Inny gitarzysta w Metallice?

Były gitarzysta Danzig zamiast Kirka Hammetta w Metallice? Zaskakujące słowa Johna Christa!

2023-02-09 16:16

Czy można wyobrazić sobie Metallikę bez Kirka Hammetta? Z zupełnie innym gitarzystą? Muzyk nie jest jej członkiem od samego powstania, jednak pojawia się na wszystkich jej albumach. Bezsprzecznie Kirk jest niezwykle ważną częścią legendarnej formacji, Tym bardziej zaskakujące są słowa Johna Christa.

Metallica powstała w 1981 roku, założyli ją James Hetfield i Lars Ulrich. Niedługo później skład uzupełnił gitarzysta prowadzący, Dave Mustaine, a w 1982 roku dołączył basista, Cliff Burton. Grupa nie podziałała długo w takim składzie - z powodu problemów z agresją i używkami z zespołem pożegnał się z Mustaine, a jego miejsce szybko zajął Kirk Hammett. Muzyk pojawił się już na debiucie Metalliki i od tamtej pory pozostaje jednym z jej filarów. Kirk uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie i niezwykle wpływową osobę w branży. Czy można sobie wyobrazić Metallikę przez Hammetta?

John Christ zamiast Kirka Hammetta?

John Christ był gitarzystą zespołu Danzig 1987-1995 i brał udział w nagraniach czterech albumów grupy i jednej EP-ki. Muzyk udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "Total Guitar", w którym opowiedział o kulisach odejścia z formacji. Przy okazji poruszony został temat, czym John chciał zajmować się po Danzig. Christ odpowiedział, że kombinował, co zrobić, aby... zająć miejsce Kirka Hammetta w Metallice! Przez dobrych kilka lat gitarzysta myślał, co zrobić, by wygryźć członka legendy thrash metalu ze składu. John zdradził, ze marzył też o możliwości zagrania u boku Ozzy'ego Osbourne'a. Żadne z tych nie spełniło się, a ten postawił na własną ścieżkę kariery.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe