Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe

Bruce Dickinson o klasycznych zespołach heavy metalowych: "Burżuazja"

2024-02-16 11:07

Bruce Dickinson jest jedynym z tych artystów, który nie boi się mówić otwarcie - i nie zawsze w miłych słowach - co myśli o otaczającej go rzeczywistości. Artysta skrytykował jakiś czas temu promotorów i organizatorów koncertów czy pewnych uczestników Power Trip. Teraz czas na kilka gorzkich słów na temat własnego podwórka.

Zbliżająca się premiera pierwszego od prawie 20 lat solowego albumu, The Mandrake Project, stała się dla Bruce'a Dickinsona świetną okazją do tego, by udzielić wywiadu dla "The Telegraph". W rozmowie wokalista i autor tekstów został zapytany o to, czy prawdziwy jest stereotyp, jakoby przedstawiciele świata heavy metalu (tu ze zwróceniem szczególnej uwagi na muzyków, reprezentujących nurt tzw. New Wave Of British Heavy Metal) byli tak bardzo ściśle powiązani z brytyjską klasą robotniczą i na co dzień również reprezentowali charakterystyczne dla niej wartości i podejście do życia. Odpowiedź artysty nie pozostawia złudzeń.

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Bruce o formacjach heavy metalowych

Muzyk otwarcie powiedział, że jest to jedynie stereotyp mający naprawdę niewiele wspólnego z rzeczywistością. Bruce nazwał największe zespoły heavy metalowe - łącznie z tym, którego sam jest członkiem - "burżuazją". Dickinson jest zdania, że w historii tylko Black Sabbath było tą grupą, która przez większość kariery łączyć można było z klasą robotniczą. Muzyk z rozbrajającą szczerością dodał, że przecież samo Iron Maiden w trakcie tras porusza się po świecie specjalnym, prywatnym odrzutowcem, za sterami którego zresztą on sam często - jako licencjonowany pilot - zasiada.

Prawdopodobnie z wyjątkiem Black Sabbath, żaden z wielkich zespołów heavy metalowych nie jest niczym innym, tylko burżuazją - powiedział Bruce w wywiadzie.

Sprawdź w galerii, które klasyki Iron Maiden zostały napisane przez Bruce'a Dickinsona!