BLACK PUMAS: premiera nowego krążka Chronicles of A Diamond!

i

Autor: Materiały prasowe BLACK PUMAS: premiera nowego krążka "Chronicles of A Diamond"!

BLACK PUMAS: premiera nowego krążka "Chronicles of A Diamond"!

2023-10-27 12:01

Siedmiokrotnie nominowany do nagrody GRAMMY zespół Black Pumas świętuje premierę najnowszego krążka „Chronicles of a Diamond”, który ukazał się nakładem wytwórni ATO Records/[PIAS].

Dwa dni temu zespół wypuścił nowy utwór "Ice Cream (Pay Phone)", któremu towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Alana del Rio Ortiza i nakręcony w rodzinnym mieście zespołu Austin w Teksasie z udziałem przyjaciół i innych lokalnych wykonawców wybranych przez frontmana Erica Burtona.

"Ice Cream (Pay Phone)" został napisany przez wokalistę i songwritera Erica Burtona oraz wyprodukowany przez gitarzystę Adriana Quesadę i Eirca. Burton skomponował tę miłosną piosenkę lata temu, a następnie rozwinął ją z basistą / klawiszowcem Joshem Blue podczas improwizowanej sesji o drugiej nad ranem. 

Ukończony przez Quesadę w jego studiu, "Ice Cream (Pay Phone)" ostatecznie wywołuje transową euforię dzięki hipnotycznym rytmom i wirującym liniom gitar. "Wiele pomysłów Erica ostatnio miało medytacyjną jakość, gdzie wszystkie te powtarzające się motywy dzieją się w tle, podczas gdy piosenka zmienia się wokół nich" - mówi Quesada. "Jak tylko usłyszałem „Ice Cream”, pokochałem ją, ponieważ była tak radykalnie dla mnie inna".

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Kiedy jestem sam, mam tendencję do pracy w niekonwencjonalny sposób, w którym kolory nie pasują do siebie tak, jak można by się tego spodziewać" - mówi Burton, którego tekst żartobliwie interpoluje klasyczną rymowankę. "W tej piosence duża, przesterowana gitara nie wydaje się pasować do tego, jak śpiewam, ale brzmiała tak głęboko w sposób, który wydawał mi się odpowiedni

Black Pumas

Po wydaniu ich debiutu w 2019 r., Rolling Stone nazwał Black Pumas "psychodeliczno-soulową siłą", podczas gdy Pitchfork stwierdził, że "posiadając głos, który może z łatwością wślizgnąć się w nurt, Burton nadaje elegancką elastyczność ciasno ułożonym produkcjom Quesady" i "wyraźnie unikają pułapek, które nękają dobrze zamierzone płyty retro-soul, faworyzując wyczucie nad autentycznością, grając tyle samo dla głowy, co dla serca". NME zachwycał się: "nietrudno zrozumieć, dlaczego ich atrakcyjność jest tak uniwersalna; ich brzmienie jest punktem środkowym między Motown a hip hopem ze wschodniego wybrzeża - mariażem mistrzowskiej produkcji i kultowych melodii, które są  zarówno klasyczne, jak i aktualne".

„Chronicles of a Diamond” ożywia wyjątkową wizję zespołu z większą mocą, pasją i śmiałą oryginalnością niż kiedykolwiek wcześniej. Wyprodukowany przez Quesadę i zmiksowany głównie przez sześciokrotnego zdobywcę nagrody Grammy Shawna Everetta (Alabama Shakes, The War on Drugs), dziesięciopiosenkowy krążek ukazuje Burtona w roli współproducenta i wnosi jego swobodną muzykalność do każdego utworu. Pełna tracklista znajduje się poniżej.

Black Pumas wywarli duży wpływ na kulturę. Ich przebojowy singiel "Colors" to certyfikowany na złoto hymn, który zgromadził ponad 450 milionów streamów, a także osiągnął pozycję nr 1 w AAA Radio. Ich błyskawiczny wzrost popularności sprawił, że grali porywające koncerty na wielu wyprzedanych trasach koncertowych w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie, a także występowali na rozdaniu nagród GRAMMY i inauguracji prezydenta Bidena, wielokrotnie występowali w telewizji i zdobyli nagrodę Emerging Act of the Year od Americana Music Association w 2020 roku.