Billy Idol odsłonił swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame!

i

Autor: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News Wielki sukces Billy'ego Idola!

Billy Idol odsłonił swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame!

2023-01-09 13:53

Billy Idol to jedna z największych gwiazd rocka przełomu lat 70. i 80. Choć w latach 90. zdecydował się on poświęcić większą uwagę życiu prywatnego, to w wielkim stylu powrócił w następnej dekadzie. Zasługi Billy'ego Idola dla przemysłu muzycznego właśnie zostały docenione w najlepszy sposób - muzyk odsłonił swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame!

Billy Idol rozpoczął karierę w 1976 roku, kiedy to został gitarzystą w punkowej grupie Chelsea. Niedługo później zdecydował się opuścić skład i wraz z kolegą, Tonym Jamesem, założył zespół Generation X. Formacja, w której Billy pełnił rolę wokalisty, cieszyła się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii i wydała trzy albumy studyjne. Na początku lat 80. Idol przeniósł się do Nowego Jorku i rozpoczął karierę solową. Jego debiutancki krążek, zatytułowany po prostu Billy Idol ukazał się w 1981 roku i odniósł bardzo duży sukces komercyjny, na co przełożyła się popularność, chociażby kawałka White Wedding. Już rok później artysta wydał kolejną płytę - Rebel Yell odniósł jeszcze większy sukces na świecie. W kolejnych latach Billy Idol wydał jeszcze trzy albumy, a następnie skupił się na życiu prywatnym. Powrócił dopiero w 2005 roku, za sprawą Devil's Playground. Aktualnie muzyk ma na koncie osiem albumów studyjnych, z czego ostatni, Kings & Queens of the Underground, ukazał się w 2014 roku. 

Billy Idol odsłonił swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame!

Nie da się ukryć, że muzyk miał bardzo duży wpływ na historię muzyki rockowej. To właśnie z tego powodu postanowiono, że jak nikt inny zasługuje na własną gwiazdę na słynnym Hollywood Walk of Fame! Muzyk odsłonił upamiętnienie podczas specjalnej ceremonii, która odbyła się 6 stycznia. Billy Idol wygłosił także specjalne przemówienie, a na wydarzeniu pojawił się w towarzystwie bliskich. Nagranie z całej ceremonii jest dostępne w Internecie!

MELLINA #1 Marcin Meller | Organek - O MIŁOŚCI, EGO, STRACHU