Biel też może być mroczna. Lacuna Coil wraca z nowym teledyskiem

i

Autor: Markus Felix | PushingPixels / Wikipedia Lacuna Coil podczas występu w 2017

Biel też może być mroczna. Lacuna Coil wraca z nowym teledyskiem

2022-09-19 10:50

Jesteśmy przyzwyczajeni, że muzyka metalowa kocha mroczną estetykę. Najłatwiej ją oczywiście wyrazić czernią, ale przecież w showbiznesie liczy się świeżość i zaskakiwanie odbiorcy. Muzycy Lacuna Coil wrócili po pandemii do image'u opartego na bieli i jak pokazuje świeży klip do „Swamped XX” - to działa!

To już drugi teledysk zapowiadający nagraną powtórnie płytę „Comamiles” z okazji jej dwudziestolecia. Nowa produkcja zdecydowanie wpływa na odbiór kawałków. Brzmią potężnie i nowocześnie, nie tracąc melodyjnego charakteru, który zadecydował o popularności włoskiej kapeli. Nowy teledysk jest też przeciwieństwem pierwotnego.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Jeśli pamiętacie ilustrację video do „Swamped” sprzed dwudziestu lat będziecie mogli zobaczyć jak daleką drogę przeszliśmy przez ten czas. Animacje komputerowe i renderowane tła, które w 2002 mogły wyglądać ciekawie, nie zestarzały się dobrze. 

Dlatego odświeżonej piosence towarzyszy surowy teledysk, bez niepotrzebnego i kłującego w oczy efekciarstwa. Nie przeszkadza to jednak dobrze komponować się z tekstem piosenki i melodią. Jest mrocznie, jest ponuro i gniewnie, niczym w izolatce zakładu dla obłąkanych z komiksu, gdzie nie ma superbohaterów, a jedynie superłotrzy. Inne skojarzenie to tajne laboratorium gdzieś, w podziemiach drapaczy chmur wielkich korporacji, gdzie naukowcy pracują nad tajemniczym eksperymentem.

Jeżeli chcecie przypomnieć sobie poprzedni singiel z nadchodzącej płyty, polecamy obejrzeć „Tight Rope XX” – także w nowym brzmieniu i z nowym teledyskiem.

Premiera „Comamiles XX” zapowiedziana jest na 14 października.