Bastille wydali nowy singiel - posłuchajcie chwytliwego “Remind Me”

i

Autor: Materiały prasowe Brytyjska grupa z nowym numerem

Bastille wydali nowy singiel - posłuchajcie chwytliwego “Remind Me”

2022-06-15 9:41

4 lutego ukazał się najnowszy, czwarty album studyjny w dyskografii Bastille. Panowie wciąż pozostają w świecie brzmienia “Give Me the Future”, jednak już zaprezentowali fanom kawałek w sam raz na wakacje. Posłuchajcie chwytliwego numeru “Remind Me”.

Po wydaniu ostatniego albumu, zamykającego nieoficjalną trylogię Doom Days z 2019 roku, kwartet Bastille postanowił nieco poeksperymentować ze swym brzmieniem. W ubiegłym roku zespół wydał EP-kę Goosebumps z udziałem Grahama Coxona i producenta Kenny’ego Beatsa. Płyta Doom Days została znakomicie przyjęta, docierając do top 5 list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wcześniej taka sztuka udała się tylko Queen i The Beatles. W 2019 roku Bastille ugruntowali swoją pozycję jednej z najlepszych koncertowych grup na świecie, wyprzedając występy po obu stronach Atlantyku. Na początku 2020 roku Bastille otrzymali 6 nominacji do BRIT, w tym po raz drugi w kategorii Najlepsza brytyjska grupa. W styczniu 2021 roku ukazał się dokumentalny film ReOrchestrated poświęcony formacji.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

“Remind Me” - nowy singiel od Bastille

Utwór to kolejny dowód na to, że Bastille są mistrzami chwytliwych melodii oraz hooków, którym nie można się oprzeć. Remind Me zbudowane jest wokół funkowej gitary oraz charakterystycznego wokalu Dana Smitha. Refren przepełniają barokowe harmonie wokalne, złowrogi bass oraz napędzająca całość perkusja, a głos Dana wyraża tęsknotę i złamane serce. Klip jest zapisem projektu Give Me The Future Experience, które ukazało się na Oculus. Zdjęcia zrealizowano podczas koncertu Futureverse, w trakcie którego zespół połączył metaverse ze światem rzeczywistym za sprawą najnowocześniejszych technologii. Fani z całego świata mogli zeskanować się i w formie avatarów nawiązać interakcje z zespołem na scenie. Remind Me powstało w Los Angeles, gdy Bastille pracowało z Ramim Yacoubem, należącym do teamu producenckiego Maxa Martina MxM. W Remind Me gościnnie pojawia się zespół Fours oraz urodziny w Zimbabwe brytyjski artysta Rationale (dawniej Tinashé).  Dan tak wspomina proces pracy nad utworem:

Zacząłem pracować nad „Remind Me” parę lat temu w Los Angeles z kilkoma zaprzyjaźnionymi songwriterami, na samym początku prac nad albumem „Give Me The Future”. Nie mieliśmy pewności, co nam z tego wyjdzie, ale zawsze podobało nam się, że ten kawałek wyróżnia się na tle innych. Ostatnie szlify dokonały się w Londynie, pod okiem Marka Crewa. Zależało nam na czymś ostrym i minimalistycznym. Tekst opowiada o naszych umysłach, które serwują nam wspomnienia odgrywane niczym scenki w zapętleniu, dlatego dodaliśmy do piosenki hipnotyzujący riff. Zaprosiliśmy kilku wokalistów, by zaśpiewali ten kawałek. Zanurzyliśmy się głęboko w muzyce lat 80., która brzmiała wówczas bardzo futurystycznie, więc pasuje do idei z całej płyty o eksplorowaniu przeszłych wizji przyszłości. „Remind Me” było utworem, który sprawił, że proces nagrań „GMTF” ruszył z kopyta. Ponadto, jestem wielkim fanem filmu „Zakochany bez pamięci” i sposobie, w jaki ten film podnosi temat wspomnień oraz związków, więc chciałem w ciekawy sposób nawiązać do tego w piosence.

“Give Me the Future”, czyli album pełen kulturowych nawiązań

Remind Me to pierwsze wydawnictwo od premiery #1 w UK albumu Give Me The Future. Wydawnictwo zostało okrzyknięte najlepszym albumem Bastille zarówno przez „Rolling Stone”, jak i „Clash”. Z kolei w recenzji „NME” mogliśmy przeczytać: „Najbardziej okazały, a zarazem spójny album pod szyldem Bastille. Zespół stworzył prawdopodobnie doskonały soundtrack na życie po lockdownie”. Wydawnictwo kipi od nawiązań do kultowych dzieł i postaci popkultury, od Thelma & Louise, przez Keitha Haringa, aż do Phila Collinsa i The Police. Bastille po raz pierwszy w karierze otworzyli się na współpracę z innymi artystami – na Give Me The Future można usłyszeć utwory współtworzone przez Ryana Teddera z OneRepublic (Adele, Taylor Swift) czy Ramiego Yacouba (Britney Spears, Lady Gaga). Na płycie gościnnie pojawia się także ceniony aktor Riz Ahmed.

Bastille zagrają w Polsce w 2022 roku!

Już w listopadzie grupa zawita do naszego kraju! Bastille zagrają 22 listopada na warszawskim Torwarze. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie organizatora.