Bartek Mieżyński

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Adrianna Wanda Gołębiewska

Bartek Mieżyński powraca z singlem - "Tanie piekarnie na obrzeżach centrów stolic"

2024-02-23 12:11

Trzeci singiel z płyty Katastrofa Bartka Mieżyńskiego to przepełniony ciepłem syntezatorów art rockowy utwór opowiadający o wątpliwościach nad własną empatią. Posłuchaj!

Bartek Mieżyński powraca w solowym wydaniu. Artysta postawił przed sobą wyzwanie stworzenia albumu, za który będzie odpowiadał zarówno jako autor tekstów, kompozytor oraz producent. Dodatkowo artysta samodzielnie nagrywa również wszystkie instrumenty.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Nie umiem odnaleźć się w grupie. Jedyna forma wyrażania emocji, w której czuję się komfortowo to muzyka. Jakiś czas temu postawiłem przed sobą wyzwanie — nagrać płytę solową. Warunek był jeden: udowodnić sobie, że dam radę wykonać wszystko samemu. Wiele lat zajęły mi nie tyle przygotowania, co znalezienie pewności siebie i wyjście z problemów, które zaciskały się wokół mnie coraz ciaśniej. Odnalazłem pomoc w grupie ludzi, którą poznałem bardzo, bardzo niedawno. Jestem im dozgonnie wdzięczny — za to, że są. Nie bój się szukać wsparcia — komentuje Bartek Mieżyński.

Tanie Piekarnie na Obrzeżach Centrów Stolic to trzeci utwór z nadchodzącej Katastrofy. Nowy singiel Bartka Mieżyńskiego to przepełniony ciepłem syntezatorów art rock, w którym artysta wyraża swoją tęsknotę za byciem dobrym. Album Katastrofa będzie opowiadać o przewlekłym zmaganiu się z samotnością. Premiera całego wydawnictwa nastąpi w kwietniu 2024 roku.

Bartek pochodzi spod Szczecina, gdzie w oddali od rówieśników spędzał czas głównie z psami i własną wyobraźnią. Od dziecka to właśnie muzyka była dla niego najbezpieczniejszą formą wyrażania emocji. Swoją artystyczną przygodę zaczynał już jako dwulatek wystukujący rytm utworów Phila Collinsa. W wieku 11 lat założył swój pierwszy metalowy zespół, w którym grał na perkusji, by w końcu nagrać dwie płyty z progrockowym zespołem List Otwarty. Teraz postawił przed sobą zadanie nagrania płyty solowej, która już w kwietniu pojawi się na streamingach.