Paul McCartney

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Album koncertowy Paula McCartneya i Wings w końcu się ukaże. Zarejestrowano go w 1974 roku

Mityczny album koncertowy Paula McCartneya i Wings w końcu doczeka się oficjalnego wydania. "One Hand Clapping", czyli jeden z najczęściej bootlegowanych płyt live, ukaże się niebawem w formie fizycznej!

Mityczny album koncertowy McCartneya w końcu się ukaże!

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów Paula McCartneya. Album koncertowy "One Hand Clapping" McCartneya i zespołu Wings w końcu się ukaże na rynku. Premierę zaplanowano na 14 czerwca. 

Przypomnijmy, że "One Hand Clapping" to jeden z najczęściej bootlegowanych koncertowych albumów w historii muzyki rozrywkowej. 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

W sierpniu 1974 roku Paul McCartney i Wings zawitali do Abbey Road Studios, by zarejestrować ujęcia do filmu dokumentalnego. Artyści rozważali również nagranie albumu studyjnego na żywo: "One Hand Clapping". Wydawnictwo jednak nigdy nie ujrzało światła dziennego. Aż do teraz!

Sfilmowany i nagrany w ciągu czterech dni "One Hand Clapping", w reżyserii Davida Litchfielda, to historyczny moment dla fanów McCartneya. Do tej pory różne fragmenty były z powodzeniem bootlegowane, część była dostępna w specjalnej edycji krążka "Band on the Run" (z 2010). Dopiero jednak w czerwcu na półkach sklepowych pojawi się ścieżka dźwiękowa z filmu. Ponadto ukaże się kilka dodatkowych piosenek zarejestrowanych bez udziału kamery. 

Warto nadmienić, że wydawnictwo będzie miało oryginalną oprawę graficzną, w tym broszurę sprzedaży telewizyjnej wydanego wówczas filmu. Wiadomo także, że "One Hand Clapping" zostanie wydane w kilku formatach. 

Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

 1. One Hand Clapping
 2. Jet
 3. Soily
 4. C Moon/Little Woman Love
 5. Maybe I'm Amazed
 6. My Love
 7. Bluebird
 8. Let's Love
 9. All of You
 10. I'll Give You a Ring
 11. Band on the Run
 12. Live and Let Die
 13. Nineteen Hundred and Eighty Five
 14. Baby Face
 15. Let Me Roll It
 16. Blue Moon of Kentucky
 17. Power Cut
 18. Love My Baby
 19. Let It Be
 20. The Long and Winding Road/Lady Madonna
 21. Junior's Farm
 22. Sally G
 23. Tomorrow
 24. Go Now
 25. Wild Life
 26. Hi, Hi, Hi

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki [TOP10]: