ABBA wraca z nowym albumem po 40 latach. Co wiemy o krążku 'Voyage'?

i

Autor: screen: https://youtu.be/pAzEY1MfXrQ

ABBA wraca z nowym albumem po 40 latach. Co wiemy o krążku 'Voyage'?

2021-09-06 10:47

Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid powracają z projektem ABBA VOYAGE! Grupa ujawniła szczegóły swojego wyjątkowego powrotu, który ma być ukłonem w stronę fanów.

ABBA, jedna z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych grup popowych zespołów wszech czasów, ogłasza powrót po 40 latach – z rewolucyjnym koncertem zrealizowanym przez firmę George’a Lucasa. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid wystąpią cyfrowo z 10-osobowym zespołem w specjalnie zbudowanej w Londynie arenie. Koncerty rozpoczną się 27 maja 2022. ABBA planuje też wydanie zupełnie nowego albumu studyjnego – 'Voyage' trafi do sprzedaży 5 listopada 2021.

Co tam w środku gra - Royal Blood - Typhoons

Abba jako hologramy? To możliwe dzięki firmie George'a Lucasa

Cyfrowe wersje ABBY powstawały przez wiele miesięcy w technologii motion-capture i technice performance z udziałem czwórki z zespołu i ekipy składającej się z 850 osób, z firmy Industrial Light & Magic założonej przez George’a Lucasa. To pierwsze muzyczne przedsięwzięcie tej firmy.

40 lat od premiery ostatniego albumu studyjnego, „The Visitors”, ABBA nie tylko nagrała dwa premierowe utwory – „I Still Have Faith In You” oraz „Don’t Shut Me Down”; oba trafią do setlisty wyjątkowych koncertów w Londynie – ale także nagrała i wyprodukowała zupełnie nowy album. Nagrania odbyły się w sztokholmskim studiu Riksmixningsverket należącym do Benny’ego. Album „Voyage” ukaże się 5 listopada 2021 nakładem Universal Music Group.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu