13.08.2012 (00:08)

Serj Tankian "Harakiri"Jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na świecie, Serj Tankian, prezentuje swój trzeci solowy album. "Harakiri" to płyta zaskakująca i porywająca!
 

Serj Tankian sam zajął się produkcją albumu, na którego piosenki zarejestrował w swoich Serjical Strike Studios w Los Angeles. Większość kompozycji powstała w 2011 roku, który sam artysta opisuje jako "najbardziej produktywny okres w życiu".

"Harakiri" - rytualne japońskie samobójstwo, które jest tytułem trzeciej płyty Serja, nawiązuje nie do historii Japonii, lecz do skutków wielkiego pożaru, do którego doszło na początku 2011 roku w Piha, w Nowej Zelandii, w którym ucierpiała posiadłość przyjaciela artysty. "W ciągu kolejnych pięciu dni zaczęły napływać informacje o tym, jak zwierzęta zaczynają masowo ginąć. Różne stworzenia zaczęły popełniać harakiri. Czyżby wiedziały więcej od nas o tym, co w najbliższym czasie ma się stać ze środowiskiem naturalnym? W dniu, gdy dotarła do mnie ta informacja, zacząłem pisać piosenki na płytę" - wspomina Tankian. Samobójstwa zwierząt, które bardzo poruszyły Serja, stały się punktem wyjścia do tekstów na album.

"To płyta inna od wszystkich, które stworzyłem. Jest bardziej poruszająca, nawet powiedziałbym, że punkowa. Z wpływami muzyki gotyckiej i elektroniki z lat `80, dynamicznego heavy rocka i epickimi, melodyjnymi kawałkami. Tekstowo jest różnorako. Niektóre tematy są bardzo osobiste, inne polityczne, filozoficzne, duchowe, żartobliwe, miłosne" - zdradza artysta.

W studiu Serja wspomogli muzycy zespołu The F.C.C., towarzyszącego mu na koncertach: Dan Monti (gitara), Mario Pagliarulo (gitara basowa), Troy Zeigler (perkusja). Dan pełnił też rolę pomagającego w miksowaniu oraz jako inżynier dźwięku. Mastering Tankian powierzył Vlado Mellerowi (Metallica, Red Hot Chili Peppers, Kanye West, Beastie Boys).
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz