kalendarium

10 grudnia
Urodziny
 • zdjęcie Placebo
  W 1972 roku urodził się Brian Molko, wokalista i gitarzysta zespołu Placebo.
 • zdjęcie The White Stripes
  W 1974 roku urodziła się Meg White, perkusistka zespołu The White Stripes.
 • zdjęcie Marek Grechuta
  W 1945 roku w Zamościu urodził się Marek Grechuta, współzałożyciel i wokalista grupy Anawa, współpracownik krakowskiej Piwnicy pod Baranami; zmarł w październiku 2006 roku w Krakowie.
Zdarzyło się
 • zdjęcie Janet Jackson
  W 1990 podczas pierwszego wręczenia Billboard Music Awards wielką triumfatorką była JANET JACKSON, która otrzymała nagrody w 8 kategoriach.
 • zdjęcie Sting
  W 2003 roku Sting został laureatem nagrody Century Award, przyznawanej przez amerykański magazyn "Billboard" za osiągnięcia artystyczne.
 • zdjęcie Coldplay
  W 2003 roku Chris Martin, lider zespołu Coldplay, ożenił się z aktorką Gwyneth Paltrow; ceremonia ślubu odbyła się w Santa Barbara w Kalifornii; para tego dnia oznajmiła również, że spodziewa się dziecka, które przyszło na świat latem 2004 roku.
 • zdjęcie Led Zeppelin
  W 2007 roku grupa Led Zeppelin zagrała pierwszy od 19-tu lat koncert, który odbył się w londyńskiej O2 Arena; muzycy zagrali w hołdzie zmarłemu rok wcześniej Ahmetowi Ertegunowi, założycielowi wytwórni Atlantic Records i jednemu z twórców sukcesów Led Zeppelin; do Jimmy Page'a' Roberta Plant i Johna Paula Johnsa na scenie dołączył Jason Bonham, syn nieżyjącego perkusisty Led Zeppelin Johna Bonhama; ponad milion ludzi wzięło udział w losowaniu biletów na ten koncert, który ostatecznie mogło zobaczyć 20 000 osób; Zeppelini zagrali 16 utworów i dwa kolejne na "bis"; wśród gwiaz, które obejrzało ten występ byli m. in. Dave Grohl, Paul McCartney, Jeff Beck, Brian May, David Gilmour, The Edge, Peter Gabriel, Mick Jagger, Kate Moss, Naomi Campbell, Jerry Hall, Priscilla Presley oraz Paris Hilton.
 • zdjęcie The Beatles
  W 2011 roku za kwotę ponad 17 000 dolarów, podczas trwającej 10 dni aukcji internetowej, sprzedano oryginalne demo singla Love Me Do zespołu The Beatles z 1962 roku; nabywca określił swój nowy nabytek jako "święty Graal" Beatlesowskich memorabiliów.