Dominik Pajewski

13.08.2020 (14:30)

Wind Of Change: The Iconic Song. Szczegóły specjalnego wydawnictwaSCORPIONS świętują 30. tą rocznicę wydania swojej ballady - ikony, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego

Jeden z największych klasyków hard rocka, Scorpions, świętuje w tym roku 30. rocznicę wydania “Wind of Change”. Z tej okazji, 3 października ukaże się limitowany box set: “Wind of Change: The Iconic Song”. To wydawnictwo będzie w całości dedykowane wielkiej balladzie stworzonej przez Klausa Meine, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego i upadku Żelaznej Kurtyny. Inspiracją do napisania tego utworu była wizyta zespołu na moskiewskim festiwalu Music Peace Festival w 1989 roku. „Winds of Change” ucieleśnia uczucie nadziei, optymizm i perspektywę lepszego jutra.

ŚLĄSKIE PULP FICTION PODBIJA INTERNET. WESOŁA PRZERÓBKA STAŁA SIĘ HITEM"Kiedy weszliśmy na scenę stadionu im. Lenina i rozpoczęliśmy nasz koncert od utworu ‘Blackout’, wszyscy żołnierze Armii Czerwonej, którzy służyli tam jako ochroniarze podrzucili swoje czapki i kurtki w górę i przyłączyli się do publiczności. Świat zmieniał się na naszych oczach... to było niesamowite doświadczenie!” Klaus Meine, 2020
 
Box set, którego opakowanie przypomina cegłę, zawiera 84 stronicową książeczkę w twardej oprawie napisaną przez Dr. Edgara Klüsenera, byłego redaktora naczelnego Metal Hammera i bliskiego powiernika zespołu. Na tę okazję Klüsener zrobił specjalny wywiad z Klausem Meine oraz opisał powstanie utworu i wpływ jaki miała ta piosenka. Ponadto wydawnictwo zawiera wiele archiwalnych i do tej pory niepublikowanych zdjęć, których autorem jest fotograf zespołu – Didi Zill, a także fotografie z prywatnego archiwum Klausa Meine. Ciekawostką dla kolekcjonerów będzie też rękopis Klausa Meine ze słowami piosenki.
 
Poza książeczką, w box secie znaleźć będzie można nutowy zapis aranżacji wokalnych i fortepianowych ‘Wind of Change”. Będzie tam także 5 wersji utworu na CD lub 12 calowym winylu: wersja oryginalna z albumu, wersja nagrana z Orkiestrą Filharmonii Berlińskiej, wersje po rosyjsku i hiszpańsku oraz niepublikowana wersja demo Klausa Meine. W samym sercu box setu będzie ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego, z czerwoną gwiazdą „Wind of Change” i ręcznie pisanym przez Klausa Meine tekstem ‘Wind of Change”
 
Ludzie nie tylko w Europie czuli związek z motywem zmiany i melancholii, która płynęła z utworu. Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, głód wolności i wspólnoty był ogromny. Ta nagła zmiana w Europie dała miejsce olbrzymiej nadziei. Utwór "Wind of Change" uchwycił ten niezwykły moment i stał się hymnem upadającego muru berlińskiego. Ta piosenka nadal jest olbrzymią inspiracją i jej znaczenie jest aktualne. 
 
“W czasach wirusa COVID-19, a jednocześnie w czasach tych wszystkich teorii spiskowych, „Wind of Change” jest niczym objęcie starego przyjaciela z czasów, gdy nadzieja na pokój na świecie spełniła się. Marzenie o pokoju żyje w tej piosence.”Klaus Meine, 2020 r.
 
13 sierpnia 2020 roku to dzień, w którym mija dokładnie 59 lat od zbudowania Muru Berlińskiego i 31 lat od Moscow Music Peace Festival w 1989 roku, rusza przedsprzedaż box setu na stronie www.TheIconicSong.com.
 
The Iconic Song Box jest ręcznie numerowany, limitowany do 2020 sztuk i wydany zostanie w 30tą rocznicę jedności Niemiec, 3 października 2020 roku.
 
Deluxe box set zawiera:
 
12‘‘płytę winylową i CD 
84-stronicową książeczkę w twardej oprawie z historią spisaną przez Dr. Edgara Klüsenera, byłego redaktora naczelnego Metal Hammer i bliskiego spowiednika zespołu,
rzadkie i ekskluzywne fotografie fotografa zespołu z tamtych czasów – Didiego Zilla
Wywiad z Klausem Meine
Materiały z prywatnego archiwum Klausa Meine
Zapis nutowy aranżacji wokalnych i fortepianowych
Ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego z czerowną gwiazdą “Wind of Change” i rękopis tekstu piosenki wykonany przez Klausa Meine.
 
Lista utworów:
 
CD
Wind of Change (Crazy World Version)
Wind of Change (Scorpions & Berlin Philharmonic Orchestra Version)
Ветер перемен (Russian Version)
Viento de Cambio (Spanish Version)
Wind of Change (Unreleased Demo Version by Klaus Meine)
 
LP
A
Wind of Change (Crazy World Version)
Wind of Change (Scorpions & Berlin Philharmonic Orchestra Version)
Ветер перемен (Russian Version)
Viento de Cambio (Spanish Version)
Wind of Change (Unreleased Demo Version by Klaus Meine)
 
W listopadzie 2020 roku pojawi się także inna wersja box setu, dostępna bez limitu. Zawierać będzie ona 84 stronicową książeczkę, nutowy zapis aranżacji wokalnych i fortepianowych, płytę winylową i CD.  

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Swiernalis - Szybka seria szybkich pytań

  2020-09-18
  Swiernalis coraz bardziej przebija się do świadomości odbiorców, dzięki czemu coraz więcej osób słucha jego utworów. Artysta wpadł do nas, by odpowiedzieć na pytania w naszej szybkiej serii.
 • Oto następca Marilyna Mansona? Młody raper zaczyna podbijać sieć

  2020-09-18
  Marilyn Manson nadal pozostaje aktywnym wykonawcą, jednak słychać na jego płytach, że klimat i styl robi się trochę bardziej stonowany, niż w latach 90-tych. Jeśli brakuje wam ''starego Mansona'', to z pewnością spodoba wam się to co robi The Well Runs Red.  
 • Żona Gienka Loski opowiedziała o ostatnich dniach muzyka

  2020-09-18
  Śmierć Gienka Loski była szokiem dla wielu osób i świata muzycznego. Żona artysty postanowiła wspomnieć, jak wyglądały ostatnie dni artysty.
 • PlayStation 5 - cena, premiera, wygląd

  2020-09-18
  PlayStation 5 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez graczy. Sony ujawniło wszystkie szczegóły nowej konsoli oraz jej finalny wygląd. Co wiemy o PS5? Jaka jest cena nowej wersji konsoli?
 • Puscifer wracają z nowym singlem, jednocześnie zdradzając szczegóły krążka

  2020-09-18
  Fani Puscifer muszą być wniebowzięci, ponieważ ich ulubiona ekipa właśnie wydała singiel. Jakby tego było mało, zapowiedziano nowy album! 
 • Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzyków

  2020-09-18
  Wielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz