Anna Dziełak

20.07.2018 (15:47)

Segregujesz śmieci i dbasz o środowisko? Będziesz miał zniżki do kina!Śmieciomaty to maszyny, które zmienią nasze życie! Już teraz pierwsze modele stanęły w Polsce! kto je stworzył i dlaczego? 

Segregowanie śmieci to obowiązek, który wprowadzono w Polsce już kilka lat temu. Dbając o środowisko zapewniamy naszym dzieciom i wnukom godne miejsce do życia. Nie wszyscy chcą jednak przestrzegać przepisów. Nowe urządzenie, wymyślone przez samorządowców z Wielunia, może jednak to zmienić! Czym są i jak działają śmieciomaty? 


Śmieciomaty - jak to działa? 

Śmieciomaty to maszyny, które na ulicach Wielunia stanęły 9 lipca. Za ich używanie mieszkańcy otrzymują specjalne punkty. Wymienić mogą je na zniżki do kina, a nawet ulgi na bilety komunikacji miejskiej! Im więcej śmieci wrzucisz do maszyny, tym lepiej dla Ciebie! Śmieciomaty mają wbudowany skaner i same rozpoznają, co zostało do nich wrzucone. Dzięki temu oddzielają od siebie butelki, kartony i puszki. Może niebawem wynalazek znajdziemy w każdym mieście? 

Powstał budzik, dzięki któremu wstaniesz przez... orgazm! Można lepiej zacząć dzień?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Bastille - szczery singiel „survivin’”. Brzmienie zaskoczy wszystkich fanów zespołu

  2020-09-25
  Po wakacyjnej niespodziance w postaci nagranego wspólnie z Grahamem Coxonem singla „WHAT YOU GONNA DO???”, Bastille zmienia stylistykę w prowokującym singlu „survivin’” – żywej opowieści o tej wersji nas samych, którą decydujemy się pokazywać innym. Na tle zniewalająco odmiennego brzmienia, lider grupy Dan Smith osiąga nowy poziom bezpośredniości, gdy zastanawia się nad niepokojem, wątpieniem w samego siebie oraz przytłaczającym współczesnym światem.
 • The Neighbourhood w Polsce 2021 - nowe daty koncertów amerykańskiej kapeli

  2020-09-25
  Stało się to, co stać się musiało. Jesienne koncerty The Neighbourhood zostały przełożone o rok. Sprawdźcie, kiedy i gdzie wystąpi zespół.
 • KULT - Pomarańczowa Trasa 2020: 9 koncertów! Bilety, daty i miejsca

  2020-09-25
  Pomarańczowa Trasa Kultu 2020 stała pod znakiem zapytania, ale organizatorzy oraz zespół stanęli na wysokości zadania i oto mamy - 9 koncertów Kazika i spółki! Sprawdźcie, w których miastach i kiedy zagra kapela oraz gdzie kupić bilety.
 • Marilyn Manson: krwawy klip z Normanem Reedusem - gwiazdorem Świętych z Bostonu i The Walking Dead

  2020-09-25
  Jakiś czas temu światło dzienne ujrzał nowy krążek Marilyna Mansona zatytułowany "We Are Chaos". Muzyk udostępnił znakomity teledysk do utworu „Don't Chase The Dead”.
 • Czarna Wdowa - premiera przesunięta. Czemu taką decyzję podjął Marvel?

  2020-09-24
  Premiera 'Czarnej Wdowy' jest wyczekiwana przez fanów komiksowego uniwersum. Film będzie też zwieńczeniem historii postaci, która obrazowała Scarlett Johansson. Okazuje się, że premiera produkcji została przesunięta.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz