Anna Dziełak

20.07.2018 (15:47)

Segregujesz śmieci i dbasz o środowisko? Będziesz miał zniżki do kina!Śmieciomaty to maszyny, które zmienią nasze życie! Już teraz pierwsze modele stanęły w Polsce! kto je stworzył i dlaczego? 

Segregowanie śmieci to obowiązek, który wprowadzono w Polsce już kilka lat temu. Dbając o środowisko zapewniamy naszym dzieciom i wnukom godne miejsce do życia. Nie wszyscy chcą jednak przestrzegać przepisów. Nowe urządzenie, wymyślone przez samorządowców z Wielunia, może jednak to zmienić! Czym są i jak działają śmieciomaty? 


Śmieciomaty - jak to działa? 

Śmieciomaty to maszyny, które na ulicach Wielunia stanęły 9 lipca. Za ich używanie mieszkańcy otrzymują specjalne punkty. Wymienić mogą je na zniżki do kina, a nawet ulgi na bilety komunikacji miejskiej! Im więcej śmieci wrzucisz do maszyny, tym lepiej dla Ciebie! Śmieciomaty mają wbudowany skaner i same rozpoznają, co zostało do nich wrzucone. Dzięki temu oddzielają od siebie butelki, kartony i puszki. Może niebawem wynalazek znajdziemy w każdym mieście? 

Powstał budzik, dzięki któremu wstaniesz przez... orgazm! Można lepiej zacząć dzień?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Agressiva 69 na trasie po Polsce. Szczegóły koncertów

  2019-10-16
  W najbliższy piątek w Białymstoku rozpocznie się jesienna trasa grupy Agressiva 69 po Polsce.
 • JELONEK ZAPOWIADA NOWY ALBUM I PREZENTUJE NIEZWYKŁY SINGIEL

  2019-10-16
  Już 15-tego listopada ukaże się nowy album Michała Jelonka, zatytułowany „Classical Massacre”. Dziś artysta zaprezentował okładkę, tracklistę, a także pierwszego singla, którym jest absolutnie zaskakująca interpretacja „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki/libretto Jan Chęciński. Partię Skołuby wykonał w tym utworze wybitny polski aktor, Piotr Fronczewski!
 • Imprezowicze próbowali upić aligatora. Teraz staną przed sądem

  2019-10-16
  Po alkoholu pojawiają się bardzo różne pomysły, czasem takie, których należy się wstydzić następnego dnia. Dwóch gości wpadło na pomysł, że upije aligatora, co już samo w sobie jest bardzo dziwne.
 • WOŚP 2020 - DATA. Kiedy jest 28. finał?

  2019-10-16
  Kiedy gra WOŚP 2020? Którego dnia tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, aby zbierać pieniądze na leczenie potrzebujących? Który to finał? Sprawdźcie szczegóły Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020.
 • Przez 9 lat byli ukryci w piwnicy i czekali na koniec świata. Policja odkryła straszną tajemnice rodziny

  2019-10-16
  Ta historia brzmi jak scenariusz horroru, który niedługo ma trafić do kin. Okazuje się jednak, że te wszystkie wydarzenia, faktycznie miały miejsce, a piekło trwało aż 9 lat! Wszystko zostało odkryte przez przypadek.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz