Anna Dziełak

20.07.2018 (15:47)

Segregujesz śmieci i dbasz o środowisko? Będziesz miał zniżki do kina!Śmieciomaty to maszyny, które zmienią nasze życie! Już teraz pierwsze modele stanęły w Polsce! kto je stworzył i dlaczego? 

Segregowanie śmieci to obowiązek, który wprowadzono w Polsce już kilka lat temu. Dbając o środowisko zapewniamy naszym dzieciom i wnukom godne miejsce do życia. Nie wszyscy chcą jednak przestrzegać przepisów. Nowe urządzenie, wymyślone przez samorządowców z Wielunia, może jednak to zmienić! Czym są i jak działają śmieciomaty? 


Śmieciomaty - jak to działa? 

Śmieciomaty to maszyny, które na ulicach Wielunia stanęły 9 lipca. Za ich używanie mieszkańcy otrzymują specjalne punkty. Wymienić mogą je na zniżki do kina, a nawet ulgi na bilety komunikacji miejskiej! Im więcej śmieci wrzucisz do maszyny, tym lepiej dla Ciebie! Śmieciomaty mają wbudowany skaner i same rozpoznają, co zostało do nich wrzucone. Dzięki temu oddzielają od siebie butelki, kartony i puszki. Może niebawem wynalazek znajdziemy w każdym mieście? 

Powstał budzik, dzięki któremu wstaniesz przez... orgazm! Można lepiej zacząć dzień?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Celeste prezentuje singiel ''I Can See the Change” wyprodukowany przez FINNEASA

  2020-06-02
   Wschodząca gwiazda soulu i zwyciężczyni prestiżowego plebiscytu BBC Sound 2020 Celeste prezentuje nowy, pełen optymizmu singiel „I Can See the Change”. Producentem utworu jest FINNEAS, brat Billie Eilish. Piosenka to optymistyczna opowieść o odnajdywaniu nadziei w czasach pełnych podziałów oraz o przekonaniu, że czeka na nas świetlana przyszłość – czyli przekaz, którego tak bardzo potrzebujemy w trudnych czasach.
 • Reaktywacja WITCHKING na ekskluzywny koncert! Poznaliśmy szczegóły występu

  2020-06-02
  Heavy metalowy zespół Witchking, na czele którego stoi Mateusz Gajdzik, aktualnie lider formacji VANE, ogłosił swój powrót. Ekipa zapowiedziała dołączenie do przyszłorocznej, trzeciej edycji Helicon Metal Festival, która odbędzie się w Warszawskim klubie Remont 27 marca.
 • Raper wziął się za black metal i według krytyków, nagrał całkiem dobry album

  2020-06-02
  Jeżeli nie jesteście miłośnikami rapu, to musicie wiedzieć, że są tacy raperzy, którym nie straszny jest black metal. Pewien raper nagrał black metalowy album, który okazał się bardzo dobrą produkcją!
 • Holding Absence ogłaszają trasę z WARGASM i Static Dress. Szczegóły koncertu

  2020-06-02
   Brytyjczycy z post-hardcore’owego zespołu Holding Absence ogłosili nowy termin europejskiej trasy koncertowej, w ramach której zagrają także w Polsce! Towarzyszyć im będzie punkowy duet WARGASM oraz grupa Static Dress. 
 • Ile zarabiają astronauci? Ujawniono kwoty dla ludzi, którzy latają w kosmos

  2020-06-02
  Temat zarobków astronautów, wrócił przy okazji startu promu SpaceX i NASA. Ile zarabiają astronauci? Czy można tu mówić o gigantycznych zarobkach? Ujawniono kwoty dla ludzi, którzy latają w kosmos.
 • Orange Warsaw Festival 2021 - BILETY, ARTYŚCI. Szczegóły kolejnej edycji festiwalu

  2020-06-02
  Orange Warsaw Festival 2021 oficjalnie ogłosili pierwsze szczegóły. W jakiej cenie są bilety na festiwal, który z roku na rok robi się coraz większym wydarzeniem na koncertowej mapie Polski. 
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz