Anna Dziełak

20.07.2018 (15:47)

Segregujesz śmieci i dbasz o środowisko? Będziesz miał zniżki do kina!Śmieciomaty to maszyny, które zmienią nasze życie! Już teraz pierwsze modele stanęły w Polsce! kto je stworzył i dlaczego? 

Segregowanie śmieci to obowiązek, który wprowadzono w Polsce już kilka lat temu. Dbając o środowisko zapewniamy naszym dzieciom i wnukom godne miejsce do życia. Nie wszyscy chcą jednak przestrzegać przepisów. Nowe urządzenie, wymyślone przez samorządowców z Wielunia, może jednak to zmienić! Czym są i jak działają śmieciomaty? 


Śmieciomaty - jak to działa? 

Śmieciomaty to maszyny, które na ulicach Wielunia stanęły 9 lipca. Za ich używanie mieszkańcy otrzymują specjalne punkty. Wymienić mogą je na zniżki do kina, a nawet ulgi na bilety komunikacji miejskiej! Im więcej śmieci wrzucisz do maszyny, tym lepiej dla Ciebie! Śmieciomaty mają wbudowany skaner i same rozpoznają, co zostało do nich wrzucone. Dzięki temu oddzielają od siebie butelki, kartony i puszki. Może niebawem wynalazek znajdziemy w każdym mieście? 

Powstał budzik, dzięki któremu wstaniesz przez... orgazm! Można lepiej zacząć dzień?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Shavo Odadjian (SOAD) założył nowy zespół! Co wiemy o grupie?

  2020-01-20
  Fani System Of A Down są raczej pogodzeni z faktem, że zespół nie zamierza wydawać nic nowego. W momencie wydawniczego niebytu, basista grupy, Shavo Odadjian postanowił powołać do życia nowy zespół.
 • Podczas koncertu Machine Head, fan oświadczył się dziewczynie w środku mosh-pitu

  2020-01-20
  Koncerty Machine Head kojarzą się z niesamowitą energią i agresywną muzyką, która porusza tłum do szaleńczego pogo. Okazuje się, że nawet w tak mocnym pogo, można się oświadczyć!
 • Michał Wrzos "Odpowiedzi" - premiera klipu [WIDEO]

  2020-01-20
  Ukazał się nowy singel wokalisty i producenta Michała Wrzosa, którego inspiracje krążą wokół szeroko pojętej muzyki alternatywnej.
 • Blue Monday 2020 - kiedy jest najbardziej depresyjny dzień w roku?

  2020-01-20
  BLUE MONDAY 2020: informacje i ciekawostki na temat najbardziej dołującego poniedziałku w 2020. Sprawdźcie na EskaROCK.pl, kiedy jest Blue Monday - najsmutniejszy dzień w roku.
 • Ojciec Cliffa Burtona nie żyje. Odszedł Ray Burton

  2020-01-20
  Niesamowicie smutna wiadomość dotarła do nas zza oceanu. Ojciec legendarnego basisty Metalliki, Cliffa Burtona, nie żyje. W wieku 94 lat odszedł Ray Burton.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz