Anna Dziełak

20.07.2018 (15:47)

Segregujesz śmieci i dbasz o środowisko? Będziesz miał zniżki do kina!Śmieciomaty to maszyny, które zmienią nasze życie! Już teraz pierwsze modele stanęły w Polsce! kto je stworzył i dlaczego? 

Segregowanie śmieci to obowiązek, który wprowadzono w Polsce już kilka lat temu. Dbając o środowisko zapewniamy naszym dzieciom i wnukom godne miejsce do życia. Nie wszyscy chcą jednak przestrzegać przepisów. Nowe urządzenie, wymyślone przez samorządowców z Wielunia, może jednak to zmienić! Czym są i jak działają śmieciomaty? 


Śmieciomaty - jak to działa? 

Śmieciomaty to maszyny, które na ulicach Wielunia stanęły 9 lipca. Za ich używanie mieszkańcy otrzymują specjalne punkty. Wymienić mogą je na zniżki do kina, a nawet ulgi na bilety komunikacji miejskiej! Im więcej śmieci wrzucisz do maszyny, tym lepiej dla Ciebie! Śmieciomaty mają wbudowany skaner i same rozpoznają, co zostało do nich wrzucone. Dzięki temu oddzielają od siebie butelki, kartony i puszki. Może niebawem wynalazek znajdziemy w każdym mieście? 

Powstał budzik, dzięki któremu wstaniesz przez... orgazm! Można lepiej zacząć dzień?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Slipknot w Polsce 2020 - DATA i informacje o BILETACH na koncert w Łodzi

  2019-08-22
  Koncert Slipknot w Polsce w 2020 roku ogłoszony! Poznajcie szczegóły występu zespołu, który pod przewodnictwem Coreya Taylora, zagra po raz kolejny w naszym kraju.
 • Metallica - Sen o Warszawie. Tak wypadł cover na PGE Narodowym [WIDEO]

  2019-08-22
  Tradycją stało się, że Metallica na trasie, wykonuje cover numeru z danego regionu. Nie inaczej było w Polsce, gdzie na PGE Narodowym wybrzmiał 'Sen o Warszawie' Czesława Niemena. 
 • We Will Rock You zagrane przez 1000 muzyków. Takiego coveru Queen jeszcze nie było [WIDEO]

  2019-08-21
  Queen to jeden z tych zespołów, które często są przerabiane, a po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody', ilość coverów wzrasta. Tym razem, postanowiono jednak przerobić muzykę zespołu i to przy udziale 1000 osób!
 • Foo Fighters - nowa płyta: muzycy zdradzają pierwsze szczegóły

  2019-08-21
  Foo Fighters nie należą do zespołów, które zwlekają z wydaniem nowego albumu. Jak się okazało, zespól poczynił pierwsze kroki w stronę nowego wydawnictwa, 
 • Metallica - Warszawa 2019 - godzina koncertu. O której gra zespół?

  2019-08-21
  Metallica w Warszawie - godzina o której gra zespół. Na EskaROCK.pl znajdziecie szczegółowe informacje na temat czasówki koncertu na PGE Narodowym.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz