29.10.2012 (15:00)

Paul McCartney:"The Beatles nie rozpadli się przez Yoko Ono"Wbrew temu co mysli wielu fanów, grupa The Beatles nie rozpadła się przez Yoko Ono. Prawdę o zespole zdradził w nowym wywiadzie Paul McCartney. 
 

Pełna rozmowa zostanie zaprezentowana w listopadzie. "The Guardian" donosi już jednak co znajdzie się w wywiadzie.

Związek Johna Lennona z Yoko Ono, według McCartney`a, nie był wcale przyczyną rozpadu The Beatles. Chociaż obecność Ono w studiu podczas sesji nagraniowych zespołu nie była dla muzyków łatwa, to trudno winić Yoko za zakończenie działalności.

"Z pewnością to nie ona rozbiła zespół. On sam się rozwalił. Yoko pokazała Johnowi nowe spojrzenie na wiele rzeczy, to było dla niego bardzo atrakcyjne. Ale to już był dla Johna czas, żeby odejść. Zrobiłby to tak czy inaczej" - mówi Paul McCartney.

Muzyk przyznaje, że - jego zdaniem - bez Yoko Ono, Lennon nie napisałby piosenek takich jak "Imagine", dlatego "trudno obarczać ją winą za cokolwiek".

Jako winnego rozpadu zespołu, McCartney wskazuje raczej Allena Kleina, który zajmował się interesami zespołu po śmierci Briana Epsteina. 
 

 


 
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pearl Jam udostępnia nowy singiel 'Dance of the Clairvoyants'

  2020-01-22
  Pearl Jam wraca! Nowy singiel „Dance of the Clairvoyants” dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych.
 • Ozzy Osbourne ujawnił, że zmaga się z chorobą Parkinsona

  2020-01-21
  Świat obiegła informacja, która zszokowała wiele osób. Ozzy Osbourne oficjalnie ujawnił, że od roku zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba została zdiagnozowana u artysty po wypadku.
 • The Rumjacks - 6 koncertów w Polsce: bilety, daty, miejsca trasy Saint Patrick’s Tour 2020

  2020-01-21
  The Rumjacks powracają do Polski! Australijski zespół rockowy z Sydney odwiedzi nasz kraj z sześcioma koncertami! Najważniejsze informacje dotyczące trasy Saint Patrick’s Tour 2020 podrzucamy na EskaROCK.pl. Organizatorem koncertów jest Agencja Handlowo-Artystyczna "OSKAR" s.c.
 • 5-letni fan Slipknota oczarował zespół! On chyba zostanie perkusistą

  2020-01-21
  Slipknot widzieli już wiele, jednak zdarzają się sytuacje, które zaskakują zespół nawet teraz. Jedną z takich sytuacji jest 5-letni fan grupy, który dosłownie rozwalił system.
 • Steven Seagal jako Wiedźmin. Zabawny deep fake trafił do sieci

  2020-01-21
  Wiedźmin podbija serca krytyków i fanów, chociaż nie wszystkich. Postanowiono pokazać, co by było gdyby Wiedźmina zagrał sam Steven Seagal.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz