29.10.2012 (15:00)

Paul McCartney:"The Beatles nie rozpadli się przez Yoko Ono"Wbrew temu co mysli wielu fanów, grupa The Beatles nie rozpadła się przez Yoko Ono. Prawdę o zespole zdradził w nowym wywiadzie Paul McCartney. 
 

Pełna rozmowa zostanie zaprezentowana w listopadzie. "The Guardian" donosi już jednak co znajdzie się w wywiadzie.

Związek Johna Lennona z Yoko Ono, według McCartney`a, nie był wcale przyczyną rozpadu The Beatles. Chociaż obecność Ono w studiu podczas sesji nagraniowych zespołu nie była dla muzyków łatwa, to trudno winić Yoko za zakończenie działalności.

"Z pewnością to nie ona rozbiła zespół. On sam się rozwalił. Yoko pokazała Johnowi nowe spojrzenie na wiele rzeczy, to było dla niego bardzo atrakcyjne. Ale to już był dla Johna czas, żeby odejść. Zrobiłby to tak czy inaczej" - mówi Paul McCartney.

Muzyk przyznaje, że - jego zdaniem - bez Yoko Ono, Lennon nie napisałby piosenek takich jak "Imagine", dlatego "trudno obarczać ją winą za cokolwiek".

Jako winnego rozpadu zespołu, McCartney wskazuje raczej Allena Kleina, który zajmował się interesami zespołu po śmierci Briana Epsteina. 
 

 


 
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Miley Cyrus wykonała hit Pearl Jamu. Zobaczcie specjalne nagranie

  2020-10-23
  Miley Cyrus coraz częściej odnosi się do świata muzyki rockowej, który jak widać, jest jej bardzo bliski. Tym razem wokalistka wykonała kultowy numer grupy Pearl Jam.
 • Bill Ward nienawidzi brzmienia perkusji w kultowym numerze Black Sabbath! Dlaczego?

  2020-10-22
  Black Sabbath mają na swoim koncie numeru, które dziś uznawane są prawdziwe klasyki, które powinien znać każdy fan rocka i metalu. Okazuje się, że Bill Ward nienawidzi brzmienia bębnów w jednym z najbardziej kultowych numerów grupy.
 • Brian Johnson powiedział, co mu się nie podoba w AC/DC

  2020-10-22
  W AC/DC jest raczej pełen spokój i zrozumienia, a wszelkie możliwe niesnaski zniknęły. Jest jednak pewna rzeczy, która mocno wkurza Briana Johnsona.
 • Co tam w środku gra? Happysad - Live Pol'and'Rock Festival 2019 (UNBOXING)

  2020-10-22
  Zespół Happysad, to już absolutna klasyka na polskiej scenie rockowej. Grupa grała wielokrotnie na Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), jednak tak mocnego i efektownego koncertu nie było dawno. W cyklu 'Co tam w środku gra', pokażemy wam, jak wydane zostało koncertowe wydawnictwo zespołu, zarejestrowane na Pol'and'Rock 2019.
 • Oto mistrzowie tłumaczenia tytułów. Nie sądziliście, że tak można przetłumaczyć 'Snake Dick'

  2020-10-22
  Jeżeli myśleliście, że kompletnie nietrafione tłumaczenie to 'Wirujący seks', to musimy was uświadomić, że jest jeszcze gorzej. Kogoś mocno poniosła fantazja, gdy wziął się za przetłumaczenie tytułu filmu 'Snake Dick'.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz