Anna Skalik

07.01.2016 (08:25)

Nowy pierwiastek chemiczny zostanie nazwany na cześć Lemmy'ego Kilmistera?Tysiące fanów podpisało petycję o to, by jeden z nowo odkrytych pierwiastków chemicznych został nazwany na cześć Lemy'ego Kilmistera. Sprawdź, jak brzmiałaby nazwa pierwiastka i dowiedz się, gdzie i jak podpisać petycję!

Nowy pierwiastek chemiczny nazwany na cześć Lemmy'ego Kilmistera? Tego chcą fani, którzy wystosowali w Internecie petycję o to, by jeden z czterech pierwiastków, dopisanych do tablicy Mendelejewa nosił nazwę lemmium. Wszystkim niezorientowanym wyjaśniamy, że jakiś czas temu naukowcom z kilku ośrodków badawczych udało się potwierdzić istnienie czterech nowych pierwiastków chemicznych. Oficjalnie zostały one dopisane do tablicy Mendelejewa. Teraz nowo odkryte elementy czekają, aż ich odkrywcy (a w zasadzie zespoły, które potwierdziły ich istnienie) zaproponują swoją nazwę.

Lemmium - pierwiastek na cześć Lemmy'ego!


Zgodnie z regułami nazewnictwa, przyjętymi przez Międzynarodową Unię Chemii Czystej i Stosowanej (IUPAC), zaproponowane nazwy powinny być w różnych językach jak najbardziej do siebie podobne. A z nazwą lemmium nie powinno to być chyba trudne:) Nawet jeśli ci, których IUPAC uzna za odkrywców pierwiastka, nie będą chętni na nazwę na część Lemmy'ego Kilmistera, to i tak nadal jest nadzieja. Ostateczna decyzja zawsze należy do Unii i może być zatwierdzona z pominięciem odkrywcy.

Jeśli chcecie, by nowy pierwiastek został nazwany na cześć wokalisty Motorhead, podpiszcie petycję! Do akcji włączyli się już niektórzy znani muzycy - m.in. Duff McKagan.

Przypominamy Wam też inny sposób na uczczenie pamięci Lemmy'ego, autorstwa jednego z fanów.Szpilka - Wilder: gdzie oglądać na żywo online i w telewizji walkę Szpilki 16.01.2016?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • 10 Miles to safety czyli 4 odcinek SuperNerda

  2019-12-09
  Przybyła Apokalipsa, a twój cel jest prosty: przejdź 10 mil aby dotrzeć do bezpiecznego miejsca w nieograniczonym, generowanym losowo świecie opanowanym przez Zainfekowanych i wypełnionym narzędziami i bronią.
 • Orange Warsaw Festival 2020 - LINE-UP, BILETY

  2019-12-09
  Orange Warsaw Festival 2020 oficjalnie ogłosili pierwsze szczegóły. Sprawdźcie, kto wystąpi w Warszawie podczas festiwalu, który co roku ma rekordową frekwencję.
 • Czy to źle, że Mötley Crüe wracają na scenę? Joe Elliott z Def Lepard odpowiada

  2019-12-09
  Po sukcesie filmu 'Brud', grupa Mötley Crüe znowu była na językach wszystkich. Widać, że po sukcesie filmu, zespół doszedł do wniosku, że warto powrócić i zagrać kilka koncertów po USA. Znamy już daty koncertów oraz zdanie kolegów z innych zespołów.
 • Musical o Jacksonie sugeruje, że to srebrna rękawiczka odpowiadała za molestowanie dzieci

  2019-12-09
  Kontrowersje związane z postacią Michaela Jacksona nie cichną i jak widać, cały czas pojawiają się różne rzeczy, które poruszają temat molestowania dzieci. Tym razem pojawił się musical, który w absurdalny sposób, tłumaczy całą sytuację.
 • Najbardziej dochodowe trasy koncertowe w 2019 roku. Kto zarobił najwięcej?

  2019-12-09
  Ujawniono ranking najbardziej dochodowych tras koncertowych 2019 roku. Sprawdźcie, kto w mijającym roku rozdawał karty na scenach i zarobił najwięcej na koncertach.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz