Anna Skalik

07.01.2016 (08:25)

Nowy pierwiastek chemiczny zostanie nazwany na cześć Lemmy'ego Kilmistera?Tysiące fanów podpisało petycję o to, by jeden z nowo odkrytych pierwiastków chemicznych został nazwany na cześć Lemy'ego Kilmistera. Sprawdź, jak brzmiałaby nazwa pierwiastka i dowiedz się, gdzie i jak podpisać petycję!

Nowy pierwiastek chemiczny nazwany na cześć Lemmy'ego Kilmistera? Tego chcą fani, którzy wystosowali w Internecie petycję o to, by jeden z czterech pierwiastków, dopisanych do tablicy Mendelejewa nosił nazwę lemmium. Wszystkim niezorientowanym wyjaśniamy, że jakiś czas temu naukowcom z kilku ośrodków badawczych udało się potwierdzić istnienie czterech nowych pierwiastków chemicznych. Oficjalnie zostały one dopisane do tablicy Mendelejewa. Teraz nowo odkryte elementy czekają, aż ich odkrywcy (a w zasadzie zespoły, które potwierdziły ich istnienie) zaproponują swoją nazwę.

Lemmium - pierwiastek na cześć Lemmy'ego!


Zgodnie z regułami nazewnictwa, przyjętymi przez Międzynarodową Unię Chemii Czystej i Stosowanej (IUPAC), zaproponowane nazwy powinny być w różnych językach jak najbardziej do siebie podobne. A z nazwą lemmium nie powinno to być chyba trudne:) Nawet jeśli ci, których IUPAC uzna za odkrywców pierwiastka, nie będą chętni na nazwę na część Lemmy'ego Kilmistera, to i tak nadal jest nadzieja. Ostateczna decyzja zawsze należy do Unii i może być zatwierdzona z pominięciem odkrywcy.

Jeśli chcecie, by nowy pierwiastek został nazwany na cześć wokalisty Motorhead, podpiszcie petycję! Do akcji włączyli się już niektórzy znani muzycy - m.in. Duff McKagan.

Przypominamy Wam też inny sposób na uczczenie pamięci Lemmy'ego, autorstwa jednego z fanów.Szpilka - Wilder: gdzie oglądać na żywo online i w telewizji walkę Szpilki 16.01.2016?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Google Maps - polski lektor żegna się z kierowcami. Zastąpiła go maszyna

  2020-05-26
  Wielu kierowców używa Google Maps, a głos, który słyszą podczas jazdy, wiele razy wyprowadzał ich z korków. Niestety, polski lektor żegna się z kierowcami, a jego miejsce zajmie maszyna.
 • Dokument o Charlesie Mansonie: poznaliśmy nowy zwiastun filmu Helter Skelter: An American Myth

  2020-05-26
  O Charlesie Mansonie pojawiło się wiele filmów i publikacji, które poruszają tematykę sekty, którą Manson prowadził. Tym razem, pojawić się ma nowy dokument o Mansonie, którego tytuł to: Helter Skelter: An American Myt.
 • Metallica udostępniła koncert, którego setlistę wybierali fani [WIDEO]

  2020-05-26
  Metallica przyzwyczaiła fanów do tego, że w każdy poniedziałek pojawia się nowe nagranie z koncertu. Tym razem grupa nie sięgnęła aż tak bardzo w przeszłość i do sieci trafił występ z 2014 roku, gdy to fani wybierali setlistę zespołu.
 • Dzień Matki 2020 - piosenki rockowe dedykowane mamom

  2020-05-26
  Dzień Matki 2020: rockowe piosenki dedykowane mamom. Z okazji święta wszystkich mam, przygotowaliśmy najlepsze kawałki, którymi w oryginalny sposób możecie złożyć życzenia. 
 • Dzień Matki 2020 życzenia - śmieszne wierszyki i SMS dla mamy na EskaROCK.pl

  2020-05-25
  Życzenia z okazji Dnia Matki 2020 w formie krótkich wierszyków na SMS i laurkę dla mamy. Sprawdźcie propozycje życzeń z okazji tego szczególnego święta!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz